Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak prowadzić zdrowy tryb życia z Samsung Health (moja opinia + mini poradnik)

(Temat utworzony: 14-07-2023 11:32 AM)
625 Wyświetlenia
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Hejka😀

Spora część osób w okresie wakacyjnym planuje różnego rodzaju aktywności, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Chcąc czy nie chcąc bez smartwatcha, jak i aplikacji, która pokaże nasze wyniki zdrowotne może się, to okazać niemałym wyzwaniem.

Na całe szczęście w sytuacji, w której posiadamy zegarek Galaxy Watch, nie musimy się martwić o podstawowe sprawy zdrowotne z pomocą aplikacji Samsung Health😉

image

image



1. Jeżeli już pobierzemy aplikacje Samsung Health ze sklepu Galaxy Store lub Google Play, to:

● Dodajemy konto Samsung w aplikacji Samsung Health

● synchronizujemy dane z aplikacji Samsung Health z kontem Samsung.

● Jeżeli zegarek kupiliśmy zagranicą (bądź jeśli się tam wybieramy na stałe), to warto byłoby wejść w zakładkę "Jednostki pomiaru" I ustawienie jednostek pomiaru, które obowiązują w danym kraju.

image
Muzyka Calm


2. Monitorowanie czynności życiowych.

● W aplikacji Samsung Health możemy sprawdzać monitoring naszego pulsu, który będziemy mierzyć na naszym Galaxy Watchu. Oczywiście ustawienia monitorowania pulsu możemy ustawić na zegarku Galaxy Watch. W zegarku będziemy mogli ustawić rodzaj monitorowania pulsu na pomiar ciągły, pomiar w bezruchu lub pomiar wykonywany ręcznie.

● Sytuacja wygląda podobnie z pomiarem stresu, jednakże tutaj nie mamy opcji monitoringu w bezruchu co 10 minut, a opcję monitorowania ciągłego, którą oczywiście możemy wyłączyć.

● Oczywiście zegarek oferuje nam także funkcję monitorowania nasycenia krwi tlenem, którą możemy także sprawdzić w aplikacji Samsung Health.

● Do monitorowania ciśnienia tętniczego oraz EKG potrzebujemy aplikacji "Samsung Health monitor".

● Dodatkowo zegarki z serii Galaxy Watch 5/6 posiadają funkcję monitorowania temperatury skóry. Funkcja ta posiada różnego rodzaju ograniczenia, ale już dzisiaj możemy jej używać do monitorowania temperatury skóry w trakcie snu.

image

3. Monitoring Snu

Zegarki Galaxy Watch oprócz monitoringu pulsu, stresu czy też nasycenia krwi tlenem, oferują także możliwość monitorowania snu, która może się okazać dla wielu bardzo przydatna.

Jedyną rzeczą, która będzie nam potrzebna, będzie założenie smartwatcha przed snem, tak abyśmy mogli spokojnie monitorować nasz sen.

Z rana w aplikacji Samsung Health będziemy mogli sprawdzić:

● Czas snu

● Fazy snu

● Poziom tlenu we krwi

● Temperaturę skóry w trakcie snu

● Wykresy naszego snu w okresie 7 dni, 31 dni oraz 12 miesięcy

● Chrapanie, jeżeli wcześniej ustawimy nagrywanie momentów, w których byśmy chrapali w nocy ( oczywiście nagrania będą później automatycznie usuwane)

Sam jako osoba korzystająca z tej funkcji, mogę określić ją pozytywnie, jako że dzięki niej wiem niestety o swoich zaburzeniach snu, które także mogę zmniejszyć z pomocą treningów w aplikacji Samsung Health.

W aplikacji jest także możliwość treningu snu, która ma nam pomóc określić nasz poziom snu, jak i poprawić jego jakość.

Sama w sobie funkcja monitorowania snu na ogół zużywa od 7 do 15 procent baterii, dlatego też najlepszą opcją jest pójście spać zaraz po
naładowaniu zegarka.

image

image


4. Muzyka (Świadomość)

W aplikacji Samsung Health nie brakuje także funkcji muzyki przez aplikację Calm. Niestety ale darmowej muzyki jest tutaj jak na lekarstwo i jeśli szukamy idealnej muzyki do zaśnięcia, to musimy troszkę zapłacić a i tutaj sam w sobie pakiet tani nie jest. Oczywiście każdy może decydować o tym czy się na niego zdecyduje czy też nie, ale raczej lepszą alternatywą będzie spotify czy też youtube music.
image


5. Śledzenie spożywania jedzenia oraz wody.

Z aplikacją Samsung Health możemy dokładnie monitorować spożycie Jedzenia oraz Wody.

W wielu przypadkach, nasza przygoda z monitorowaniem spożywania jedzenia oraz wody, kończy się na błędnym wyszukiwaniu różnego rodzaju produktów bądź kolacji w restauracjach. Oczywiście Samsung (jak na takiego kalibru firmę przystało) oferuje nam możliwość monitorowania posiłków nawet z niektórych restauracji.

Czy to oznacza, że jest, to funkcja, z której będziemy korzystać na dłużej? O ile wydaje się, to być ciekawą funkcją, tak też samo w sobie monitorowanie posiłków (w tym, tych domowych, gdzie nie zawsze znamy dokładne porcje) jest dosyć trudne i jest, to raczej swego rodzaju bajer, chyba że jesteśmy mocno zdeterminowani.

Funkcja monitorowania spożycia wody, zaś wydaje się być prosta, jako że bez większego trudu powinniśmy wiedzieć ile takowej wody spożywamy. Problem tkwi w tym, że bez monitorowania posiłków, takowa funkcja realnie traci sens.

Takczyszak dla osób, którym mocno zależy na tym aby monitorować swoje posiłki, takowa funkcja jest dostępna.

image


6. Monitorowanie składu ciała

Z aplikacją Samsung Health oraz naszym Galaxy Watchem, bez większego problemu możemy monitorować naszą budowę ciała dzięki funkcji "Skład ciała". Sama w sobie funkcja jest przydatna dla osób, które chciałyby zbudować wymarzoną sylwetkę.

Po wprowadzeniu naszej wagi oraz wzrostu, możemy:

- monitorować poziom mięśni
- monitorować poziom masy tłuszczu
- monitorować poziom tkanki tłuszczowej
- monitorować BMI
- sprawdzić poziom wody w ciele

Możemy także ustawić cel, który chcemy osiągnąć.

Oczywiście trzeba pamiętać o tym aby pomiary robić o podobnych godzinach, na czczo, przed treningiem oraz po wykonaniu czynności fizjologicznych. Pomiary wykonujemy zgodnie z instrukcją, czyli jestemy wyprostowani w bezruchu i przykładamy dwa palce do przycisków zegarka. Oczywiście pamiętajmy o tym aby nasze ramiona były wysoko uniesione oraz żeby palce umieszczone na przyciskach, nie stykały się z naszą dłonią, na której mamy założony zegarek.

image


7. Aktywność

O ile wcześniej wymienione funkcje robią wrażenie, tak też monitorowanie naszej Aktywności jest jedną z najważniejszych rzeczy, dla których kupujemy smartwatcha.

Z naszym Galaxy Watchem oraz aplikacją Samsung Health możemy:

a) Monitorować poziom kroków oraz spalonych kalorii. Oczywiście sam w sobie cel możemy zwiększyć lub zmniejszyć.

b) Możemy monitorować wszystkie treningi wykonywane na Smartwatchu, jest to dosyć przydatna funkcja, jako że osoby, które aktywnie trenują, mogą bez większego problemu sprawdzać swoje postępy. Osoby, które uczęszczają np. do szkoły, z pomocą historii treningów być może będą mogły spróbować powalczyć o wyższa ocenę z WF, jeśli dany nauczyciel oferuje takową opcję.

c) Z pomocą Samsung Health, możemy ustawiać różnego rodzaju programy treningowe, które mogą nam pomóc w budowaniu lepszej sylwetki. Oczywiście możemy wykonywać dane treningi bez potrzeby łączenia się z smartfonem, ale w przypadku programów treningowych, na ogół ekran urządzenia będzie nam potrzebny do tego abyśmy wiedzieli jak wykonywać dane ćwiczenie.

image


8. Razem

W aplikacji Samsung Health, możemy uczestniczyć w różnego rodzaju wyzwaniach globalnych, jak i tych, które możemy sobie ustawić z naszymi znajomymi.

Jest, to dość ciekawa funkcja, jako że nic nie motywuje tak mocno jak konkurencja.

image


9. Dla kobiet

Galaxy watche serii 4 oraz 5 oferują możliwość śledzenia cyklu dla kobiet w oparciu o kalendarz. W Galaxy Watch 5/pro takowa funkcja została poszerzona jednocześnie o pomiar temperatury skóry z pomocą czujnika zamontowanego w zegarkach, co ma na celu pomóc kobietom uzyskać dokładniejsze informacje.

Sama w sobie funkcja dla kobiet wydaje się być pomocna , a co więcej pomoże im łatwiej monitorować stan zdrowia, ale no właśnie kobietom. Mężczyźni nigdy z takowej funkcji nie będą korzystać a sam w sobie czujnik temperatury wciąż będzie zamontowany w Smartwatchu, co oznacza, że mężczyzna już z góry dopłaca do czujnika, którego nigdy nie użyje ( tutaj chciałbym dodać, że już jest opcja monitorowania temperatury skóry dla wszystkich ).

image
 

10. Odznaczenia 

W aplikacji Samsung Health możemy otrzymywać także różnego rodzaju odznaczenia za:

● największą ilość kroków
● ukończenie programów treningowych
● rekordy za dane ćwiczenia
● różnego rodzaju osiągnięcia propo snu.

 

image

image


11. Podsumowanie

Podsumowując, aplikacja Samsung Health jest swego rodzaju platformą dla naszego smartwatcha, w której, to możemy monitorować różnego rodzaju czynności takie jak treningi, sen, budowę czy też czynności życiowe. Oczywiście samych w sobie funkcji jest więcej a z pomocą Samsung Health monitor będziemy mogli monitorować Ciśnienie tętnicze oraz EKG, aczkolwiek aby móc tego używać będziemy musieli dokupić dodatkowo sprzęt do pomiarów, którym skalibrujemy zegarek.

Sama w sobie aplikacja jest bardzo przydatna ale co więcej, jest bardzo rozbudowana co pozwala nam na prowadzenie zdrowego trybu życia. Oczywiście nie ze wszystkich funkcji będziemy korzystać na codzień, ale wciąż od czasu do czasu mogą się one okazać przydatne, np. Przed wizytą u lekarza, gdzie moglibyśmy pokazać wyniki takie jak czas snu, wykonywane aktywności czy też puls/stres. Oczywiście pamiętajcie o tym, że same w sobie wyniki takie jak EKG, ciśnienie tętnicze itp, są wynikami poglądowymi i nie powinniśmy zmieniać (lub brać) żadnych leków na podstawie wyników z zegarka.

Artykuł ten jest swego rodzaju krótkim opisem dla osób, które planują zakupić Galaxy Watcha pod względem np.Treningów, jako że już niedługo Samsung zaprezentuje najnowsze Galaxy Watche. Artykuł zostanie zaktualizowany w momencie premiery nowej aktualizacji do Galaxy Watchy, która ma zmienić także funkcje zdrowotne, więc spokojnie wciąż powinien być on aktualny conajmniej do premiery serii Galaxy Watch 7.

Pozdrawiam i życzę udanej przygody z waszymi smartwatchami.


3 Odpowiedzi
W99
Samsung Members Star ★★
Opcje
Lubię tą aplikację, ale używam jej tylko dla cyferek. 😁
FG_Test23
Black Belt 
Opcje
Podobnie, choć w końcu po to w niej chodzi aby znać te dane i wyniki, ja głównie używam jej przy treningu snu i funkcjach treningowych, bo na ogół wolę jednak ćwiczenia z programem. 😁
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Bardzo fajna aplikacja🙂