Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Stories Background Music

(Subiect creat la: cu 2 săptămâni în urmă)
179 Vizualizări
wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Salutari tuturor

Am creat un story pe telefon cu o persoana apropiata si a primit automat o melodie de fundal de la Samsung. Doresc sa schimb acea melodie cu una din Samsung Music. Exista vreo cale sa schimb melodia de fundal? Multumesc!

image
Nu imi afiseaza un buton ca sa schimb melodia de fundal, iar pe edit ma lasa sa selectez poze ca sa le mut sau sa le sterg.


1 Soluţie
Soluţie
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Bună,
După ce creezi acel story din galerie, ar trebui sa îți apară în stânga jos un buton cu music. Îți atașez un screenshot cu ce ar trebui să apară la tine.

După ce dai pe el, o să apară în dreapta jos, tot un buton cu music. Dai pe acel buton și după o sa se deschidă un meniu cu multe melodii.
In meniul acela, o să îți apară în dreapta sus un +, dai pe el și după ar trebui sa poți schimba melodia de fundal cu una aleasă de tine.1718710115706.jpg1718711485807.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

14 Răspunsuri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Hei, @wKaUnreal ,

Te afli în comunitatea utilizatorilor Samsung din România, te rog să folosești limba română, în consecință. Dacă dorești să comunici în limba engleză o poți face folosind platforma destinată utilizatorilor din UK, aici: https://eu.community.samsung.com/t5/english/ct-p/uk

wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Editat
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

În ceea ce privește melodia de fundal aceasta poate fi selectată chiar atunci când creezi filmul. Selectezi cadrele dorite, apeși Create / Movie, iar jos ai o pictogramă sub formă de notă muzicală. Apeși pe ea și vei avea două opțiuni: Soundtracks sau My music. Alege-o pe cea din urmă și selectează din telefonul tău melodia dorită de tine pentru film.

wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Este un story din sectiunea stories din galeria samsung. Sunt niste poze selectate de mine si pune intr-un story, nu un video/filmulet.
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Mă tem că acolo nu ai opțiunea de a pune o coloană sonoră proprie. Dacă vrei să folosești pe Instagram un film îți sugerezi să-l creezi cum ți-am explicat anterior.

Soluţie
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Bună,
După ce creezi acel story din galerie, ar trebui sa îți apară în stânga jos un buton cu music. Îți atașez un screenshot cu ce ar trebui să apară la tine.

După ce dai pe el, o să apară în dreapta jos, tot un buton cu music. Dai pe acel buton și după o sa se deschidă un meniu cu multe melodii.
In meniul acela, o să îți apară în dreapta sus un +, dai pe el și după ar trebui sa poți schimba melodia de fundal cu una aleasă de tine.1718710115706.jpg1718711485807.jpg
wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Buna! Mie nu imi apare asa 😞 ce telefon ai?
0 Aprecieri
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Am S24 ultra.. tu ce telefon ai? Am testat funcția respectivă și funcționează.
0 Aprecieri
wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Am S23 Ultra.
0 Aprecieri
wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
Asa arata la mine.1718711874068.jpg
0 Aprecieri
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
In timp ce vizionezi acel story, dai o data în ecran cu degetul și o să îți apară exact cum apare la mine.
wKaUnreal
Pioneer
Opțiuni
NU POT SA CRED, MULTUMESC 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼1718712148917.jpg
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Sunt melodii presetate, nu există posibilitatea să adaugi ceva propriu.

EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Poți adăuga orice melodie din Samsung music. Dacă te uiți bine in screenshot, apare un + in dreapta sus. După ce apeși pe acel +, te trimite în Samsung music și apoi poți alege orice melodie.
0 Aprecieri