Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 
Salt la soluție REZOLVAT

Subiect inițial:

Problemă husă magnetică originală

(Subiect creat la: 29-04-2024 01:03 PM)
360 Vizualizări
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mi-a sosit o husă originală Samsung și îmi apare asta. Ce pot face ? Husa v-o arăt când sosesc și celelalte două. Mulțumesc!!
image


3 Soluţii
Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni

Salut. Depre ce fel de husa e vorba? Daca este una oficiala Samsung special facuta pentru S24 Ultra nu ar trebui sa ai probleme.

Acela este doar un masaj de avertizare, si nu inseamna neaparat ca o sa ai probleme cu S-Pen.

Vizualizare soluţie în postul original

Soluţie
Alex1704
Legend
Opțiuni
Stai calm, folosește husa liniștit.
Sigur nu se va întâmpla nimic rău.
Este doar o avertizare.
Posibil dacă avea un senzor husa care sa spună ca este originala și nu este ceva after market, nu îți mai apărea mesajul.

Vizualizare soluţie în postul original

Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Avertismentul îl dă oricum dacă are ceva magnet. Eu nu am folosit așa ceva. Dar dacă este cumpărată din magazin serios atunci este originală, este proiectată de către Samsung și sigur nu strică nimic la telefon.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Soluţii

29 Răspunsuri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Salut, intr.un post anterior al tau ti.am atras atentia ca sunt probleme cu carcasele magnetice si S-Pen.
Da.i retur la carcasa !
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Dar e ORIGINALĂ!! O sa o postez mai imediat!!
Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni

Salut. Depre ce fel de husa e vorba? Daca este una oficiala Samsung special facuta pentru S24 Ultra nu ar trebui sa ai probleme.

Acela este doar un masaj de avertizare, si nu inseamna neaparat ca o sa ai probleme cu S-Pen.

Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mulțumesc din suflet domnule Albăstrel! Mereu mă ajutați 🥰
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Aceasta este husa .20240429_140633_1000012001_1714388798.jpg
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni

Si acea husa are magnet? Eu stiu ca merge prin NFC.

Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Pai eu să știu? Nu mă pricep dar se vede clar că e originală pentru S24 Ultra, nu ? Și atunci care e problema ??
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Si daca o sa se strice ceva la tel ca folosesti husa magnetica o sa suporti reparatiile pentru ca Samsung te.a avertizat ca e posibil sa ai probleme !
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Bine MULȚUMESC!!!
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Nu are cum să avertizeze Samsung asupra a ceva ce este original de la ei mă gândesc!
0 Aprecieri
Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Avertismentul îl dă oricum dacă are ceva magnet. Eu nu am folosit așa ceva. Dar dacă este cumpărată din magazin serios atunci este originală, este proiectată de către Samsung și sigur nu strică nimic la telefon.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Da da da ! E de pe eMag nou nouță! Asta zic și eu . Mersi mult!
0 Aprecieri
Soluţie
Alex1704
Legend
Opțiuni
Stai calm, folosește husa liniștit.
Sigur nu se va întâmpla nimic rău.
Este doar o avertizare.
Posibil dacă avea un senzor husa care sa spună ca este originala și nu este ceva after market, nu îți mai apărea mesajul.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mulțumesc! Un om care chiar știe și gândește logic ! Bravo!😀
0 Aprecieri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Cu bateria cum te intelegi ?
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Destul de bine mulțumesc! Dar de ce ??
0 Aprecieri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Intrebam doar , sa fac o comparatie cu al meu !
0 Aprecieri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
La mine scade in 4-5 ore de la 100% la 85% fara sa deschid ecranul si nu apre nici.o aplicatie care sa.mi consume energia !
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Tot S24 Ultra ai și tu ?? Pe tine cât te ține bateria ? Pe mine lejer pana seara dacă nu stau mult pe el .
0 Aprecieri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Da, tot S24U, bateria ma tine 2 zile dar nu.mi place ca scade repede la 100% la 85%....


Aici nu prea l.am folosit ca a fost weekend si am avut alta treaba....nu am stat de telefon1714398361944_1714398361935_0.jpg