Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

O setare care mi-a făcut mulți nervi

(Subiect creat la: cu 2 săptămâni în urmă)
347 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Pe scurt, țin telefonul în buzunar și de multe ori dispozitivul interpretează că încerc să introduc amprenta, fără succes, firește.

Partea proastă vine când am treabă cu telefonul, îl scot din buzunar și încerc să-l deschid. ”Prea multe încercări nereușite”, mi se spune, ”încearcă peste 3 minute”. Asta cu cele trei minute mai e cum mai e, dar de mai multe ori mi s-a spus să încerc peste două ore! În timpul acesta nu puteam folosi telefonul la nimic!

Am descoperit, în cele din urmă, ce trebuia să debifez pentru a nu mi se mai întâmpla așa ceva. Setarea se află la Security / Lock Screen / Fingerprints / Fingerprint always on. Am debifat-o și am scăpat de acest comportament enervant.

Fingerprint always on permite scanarea amprentei chiar și când ecranul este stins (cum era la mine în buzunar).

11 Răspunsuri
ŞtefanMircea
Pathfinder
Opțiuni
Mulțumesc de ajutor. Mi se intampla si mie si am debifat-o. Sper să nu mai am probleme de acest fel!
GeorgePreda
Mastermind
Opțiuni
Foarte foarte utilă informația!
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni

Salut,

Foarte util articolul, mai ales pentru cei care au această problemă! 🙂

Diamant42
Hotshot
Opțiuni
Mulțumesc pentru acest răspuns mă pregăteam să pun eu întrebarea asta dar parcă zici că mi ai anticipat gândul de câteva zile pățesc eu lucrul acesta acum am rezolvat o mulțumesc pentru răspunsul dat cu anticipație.
Vlad1981
Maestro
Opțiuni
Si mie mi se intampla si dureaza pana la 30 de minute pana pot să-l deschid. Sâmbătă mi s-a întâmplat ultima dată!
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Am facut si eu cu ceva timp in urma acelasi lucru la S24U si acum daca vreau sa deblochez ecranul cand tel.ul este cu display.ul in sus pe birou, fara sa.l ridic, intai trebuie sa apas butonul Power sa se activeze ecranul si dupa pot sa scanez amprenta, altfel nu vrea.....si cand mai dau rateuri senzorii de pe tel....la fel....intai trebuie activat ecranul ca altfel nu functioneaza amprenta.
O sa vedeti ca dupa un timp devine foarte enervanta si chestia asta cu butonul si nu ai alta varianta, pe mine deja ma sacaie grav .
Sigur..... la S23U nu am avut niciodata problema asta !
0 Aprecieri
ValiGo
Pathfinder
Opțiuni
Există dublu tap!
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Exista si in buzunar dublu tap Boss !
Ori de ai dublu tap activat, ori amprenta activata tot timpul.....este FIX acelasi lucru, tot se blocheaza amprenta, Testat !
ValiGo
Pathfinder
Opțiuni
Da, îmi aduc aminte de chestia asta! De aceea... eu pun telefonul în buzunar cu ecranul spre exterior, problemă rezolvată!
0 Aprecieri
ixulescu
Helping Hand
Opțiuni
Este o rezolvare dar eu lucrez printre utilaje care mai au colturi ascutite si trebuie sa ma strecor printre ele si prefer sa sparg spatele in defavoarea ecranului !🙆
0 Aprecieri
OvideluEu
Navigator
Opțiuni
Folosesc setarea de ani de zile n-am intampinat problema la niciun telefon!Curios...