Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Cum să automatizezi restartarea periodică a telefonului

(Subiect creat la: 14-12-2021 11:03 AM)
725 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Restartarea dispozitivului este una dintre soluțiile recomandate dacă telefonul tău a început să răspundă cu întârziere comenzilor sau dacă se blochează intermitent. Este primul pas pe care trebuie să-l faci pentru a observa dacă problema pe care ai întâmpinat-o încă persistă. 

Înainte de a urma pașii de mai jos, asigură-te că telefonul tău este la zi cu toate update-urile de software și, de asemenea, că aplicațiile tale sunt la zi.

Rutină periodică de restartare

Restartarea periodică poate preveni multe probleme pe care telefonul tău Galaxy le-ar putea întâmpina. Recomandarea specialiștilor noștri este ca restartarea dispozitivului să fie făcută în mod periodic, iar această măsură poate fi tranformată într-o rutină automatizată.

Pentru asta trebuie să parcurgi următorii pași:

Pasul 1. Deschide Settings, iar apoi selectează  Battery and device care.

Pasul 2. Mergi la More options  (cele trei puncte verticale).

EmilianN_0-1639472145266.png

Pasul 3. Selectează Automation.

Pasul 4. Alege Auto restart at set times.

 EmilianN_1-1639472205715.png

Pasul 5. Programarea se face la Schedule. Telefonul tău se va restarta în mod automat într-o fereastră de o oră în jurul timpului pe care îl setezi.

EmilianN_2-1639472307880.png

Fii fără griji, telefonul tău se va restarta doar când: 

  • Ecranul este închis
  • Telefonul nu este folosit
  • Nivelul bateriei este mai mare de 30%.
  • cardul SIM nu este blocat
 
4 Răspunsuri
Aldni34
Voyager
Opțiuni
Mulțumim pentru această informație!
0 Aprecieri
GR33K_G0D
Voyager
Opțiuni
Eu il restartez manual in fiecare duminica, e lege sfanta la mine!
0 Aprecieri
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Duminică e ziua Domnului, n-ar trebui să faci nimic :). Nu e mai simplu să faci o setare automată, o singură dată, iar pe urmă să scapi de griji?

DukviL
Explorer
Opțiuni

Salut, de ceva vreme am avut niște probleme cu restartarea automată, nu se mai realizează. Am atașat și o poză cu ultima restartare...

Screenshot_20220122-182438_Device care.jpg

 Nu ințeleg de ce nu merge. Țin să menționez că întampin această problemă pe un a52s. Am și Android 12 mai nou, dar nici pe această versiune nu merge...

0 Aprecieri