Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Blocare reclame Internet

(Subiect creat la: cu 2 săptămâni în urmă)
218 Vizualizări
FilosofulRapha24
Big Cheese
Opțiuni
Am aceste aplicații dar nu știu cum să fac să nu îmi mai apară atâtea reclame pe Internet ??? MULȚUMESC!!😊
image


1 Soluţie
Soluţie
Alex1704
GrandMaster
Opțiuni
Salut,
Poți șterge absolut toate aplicațiile în afara de AdBlock for Samsung ( aceea cu palma) .
Toate fac același lucru și se " bat cap în cap"
Lasă doar una și buna !
Aceste aplicații sunt pentru Internet Samsung, nu și pentru alte browsere sau site-uri.
Pentru a scăpa de reclame, intri în setări, la search cauta "Mai multe setări de conexiune" și la Dns, pune-l sa fie pe privat iar apoi baga în acel spațiu liber dns.adguard.com asa cum am scris în screenshot și eu ( cu litere mici și legat)
A și era sa uit, scapi doar de reclame tip poster după anumite site-uri.
Spre exemplu, pe YouTube nu ai cum sa scoți de nici un fel de reclama ( am activat dns privat)
1715571674233.jpg1715571947043.jpg

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

8 Răspunsuri
ValiGo
Pathfinder
Opțiuni
Aceste aplicații sunt active doar pe Samsung Internet! Pe restul trebuie să mergi în setări, conexiuni, mai multe conexiuni și la nume DNS privat trebuie trecut o adresă anume, nu mai știu care exact, vezi pe net! Doar că sunt momente când trebuie dezactivat!
Soluţie
Alex1704
GrandMaster
Opțiuni
Salut,
Poți șterge absolut toate aplicațiile în afara de AdBlock for Samsung ( aceea cu palma) .
Toate fac același lucru și se " bat cap în cap"
Lasă doar una și buna !
Aceste aplicații sunt pentru Internet Samsung, nu și pentru alte browsere sau site-uri.
Pentru a scăpa de reclame, intri în setări, la search cauta "Mai multe setări de conexiune" și la Dns, pune-l sa fie pe privat iar apoi baga în acel spațiu liber dns.adguard.com asa cum am scris în screenshot și eu ( cu litere mici și legat)
A și era sa uit, scapi doar de reclame tip poster după anumite site-uri.
Spre exemplu, pe YouTube nu ai cum sa scoți de nici un fel de reclama ( am activat dns privat)
1715571674233.jpg1715571947043.jpg
FilosofulRapha24
Big Cheese
Opțiuni
Pe YouTube nu e problemă ca am premium. MULȚUMESC MULT!!
FilosofulRapha24
Big Cheese
Opțiuni
Mi-a dat singur fără să fac nimic . Este bine ??1715572690855_1715572690846_0.jpg
Alex1704
GrandMaster
Opțiuni
Da este bine!
Cel mai probabil l-ai făcut mai de mult ma gândesc.
Nu prea are cum sa scrie el acolo singur 😀
Practic ai întrat în setări, la conexiuni, mai multe setări de conexiune și ai văzut din start ca este setat?
Dacă da, sigur ai făcut setarea de mai mult.
Nu este obligatoriu sa faci fix pe telefonul actual. Dacă ai făcut un back-up total cand ti ai schimbat telefonul, sa transferat și asta 😀
FilosofulRapha24
Big Cheese
Opțiuni
Cred ca am făcut la vechiul telefon și probabil s-a salvat când am trimis prin Smart Switch nu-i așa?? Oricum MULȚUMESC MULT !! Uitasem de această setare 😆😄😁😇😊🥰😍😗☺️
Alex1704
GrandMaster
Opțiuni
Cu siguranță asa sa întâmplat!
Cu mare placere! 🙂😀
Vasy1965
Pioneer
Opțiuni
Trebuie să le dezinstalez aplicațiile neapărat
0 Aprecieri