Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Ai făcut update la One UI 6.1? Ce ți-a atras atenția? Dacă nu, de ce?

(Subiect creat la: 17-04-2024 02:50 PM)
742 Vizualizări
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Aș vrea să aud părerea ambelor tabere depsre update-ul la One UI 6.1. 

Pe de o parte, cei care v-ați actualizat sistemul la One UI 6.1 cum percepeți noile funcții? Vi se pare că vă sunt de ajutor? Care este sentimentul general pe care îl aveți?

Pe de altă parte, cei care încă nu ați făcut actualizarea la One UI 6.1, pot să știu de ce nu ați făcut-o încă? Aveți reticențe că ceva nu va merge bine? Vă temeți că există schimbări care vă vor afecta lucruri precum durata de viață a bateriei sau nivelul de performanță al dispozitivului?

Mă adresez în primul rând utilizatorilor care au dispozitive eligibile pentru update la One UI 6.1 dar, evident, nu pot împiedica pe nimeni să-și dea cu părerea.

42 Răspunsuri
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salut,
Mi-am instalat imediat update-ul, de atunci nu am nici o problemă. Totul funcționează impecabil. Funcția pe care o consider foarte utilă este Circle to search. Este acolo când am nevoie să caut ceva.
Cei care nu și-au instalat update-ul, recomand să o facă. Mai devreme sau mai târziu, tot va trebui să-l instaleze.🙂
Gabitzu2310
Helping Hand
Opțiuni
Da, am făcut update-ul.
Cel mai mult îmi place sa folosesc circle to search.
Alte funcții la One UI 6.1 care îmi plac sunt acele widget-uri la always on display, redarea unui videoclip in modul lent prin apasarea lunga la acel videoclip din galerie, generative wallpaper și inițierea unui apel in care pot alege ca interlocutorul sa ma auda mai clar prin alegerea pe focalizare a vocii in caz de ar bate vântul sau ar fi unele zgomote pe fundal.
Liviu18
Helping Hand
Opțiuni
Salut!
Încă nu a ajuns pe s21 fe, încă aștept 🤣
Mariusbz
Voyager
Opțiuni
Aștept aștept 😁
0 Aprecieri
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
da, l-am instalat, din pacate. Am fost cam ezitant cand am apasat pe download, trebuia sa il las pe 6.0. Nu ma ajuta cu nimic actualizarea asta. Doar a nenorocit bateria si performanta. Nu aveam lag pe 6.0 cum e acum.. Nu mai spun de autonomie ca de la 6 ore a ajuns la 3. Toate alea trebuie sa fie acum AI. E complet degeaba, doar apar stelutele alea la tastatura, la web browser... Nimic nu e pentru limba romana încă. Mai bine nu-l mai adaugau. Regret in primul rand alegerea dispozitivului, trebuia sa imi iau iphone asa cum îmi doream de la inceput.. De-abia astept One UI 7 sa vedem cat o sa tina atunci bateria, sper ca nu-l mai prind, poate pana atunci il schimb si eu pe obositu asta de s23. Are 7 luni saracu, nu poți sa ceri mai mult de la DOAR 3500 de lei... 😑😑
coco79
Legend
Opțiuni
Acum și Iphone se ia după Samsung cu inteligenta artificiala,😄 oricum sunt în urma rau de tot cu multe functii
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
pe iPad nu am remarcat faptul ca sunt "in urma", ba chiar e o experienta mult mai fluida si mai convenienta, n-ai folosit tu ca sa stii, zici asa.. Mai mult ma incurca rahatul asta ca nu am toate pozele in iCloud, nu am AirDrop, iMessage etc, pe care chiar le folosesc. O sa adauge si Apple AI, dar intr-un mod mult mai bun si mai stabil decat samsung, o sa vezi. Apple nu e ca samsung sa lanseze o actualizare cu 2000 de functii si dupa sa mearga in poze. Al meu dupa one ui 6.1 e mereu cuptor, se misca ca un powerpoint si de-abia mai tine bateria 3 ore, acum il folosesc pe economisire energie ca sa ma tina si pe mine macar pana acasa. Si inainte sa comentezi ca "am limitare", sa stii ca il incarc pana la 100% 😚☺️
coco79
Legend
Opțiuni
Inseamna ca nu il stii sa îl folosesti..alții de ce nu se plâng? cand iti cumperi ceva..nu citești detalii despre el..recenzii....etc..
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
nu ai idee cate recenzii am urmarit si citit, toti pe youtube ca e minunat ca tine 8 ore ca nu stiu ce si eu mor cu el dupa 3 ore. Uite pe cineva care era de-acord cu mine ieri ... Cum adica sa stiu sa-l folosesc? Adica sa ma abtin in a-l mai aprinde sau cum?! Ca sa ma tina 8 ore trebuie sa-l sting 🤣🤣1713362800792.jpg
0 Aprecieri
Motanes
Pathfinder
Opțiuni
8 ore ține dacă nu-l deschizi. Probabil.
Altfel, cred că ești printre cei puțini ghinioniști care au probleme într-adevăr.
Sincer, eu încă nu am avut curajul să fac update-ul la S23-ul meu. Mai ales că nu mă ajută cu nimic "noutățile".
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
am platit o caruta de bani pentru o experienta de 3 ori mai naspa decat restu, ce misto sa fii in "elita". Nu o da, o sa regreti, sunt si unele elemente de UI broken șamd, nu mai stau sa enumăr tot ce e neinregula cu actualizarea si telefonul ca ma apuca noaptea
EmilianN
Community Manager
Opțiuni

Mai devreme sau mai târziu tot va trebui să faci update-ul, că nu dispare :).

Totuși, cu ce te încurcă noutățile?

0 Aprecieri
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
daca esti curios..1713362682754.jpg1713362682756.jpg
coco79
Legend
Opțiuni
Sa nu mai ai problema cu bateria..1713369486676.jpg
0 Aprecieri
AleexAndrew
Hotshot
Opțiuni
te-ai gandit ca nu vreau o tableta in buzunar? 🤣
coco79
Legend
Opțiuni
Atunci nu te mai plânge 😅
0 Aprecieri
LioxTerra
MegaStar
Opțiuni
E cu totul alt telefon atat la marime cat si la pret! Nu compara mere cu pere. El a dat 3500 lei pe S23 nou,nu reconditionat ,care prețul sai e cu aproape 1500 mai mult..
Și nu sunt bani putini deloc,pentru unii oameni 1000-1500 lei în plus pot face o diferență mare ,gândește-te ca de bani ăștia iti mai iei pe lângă telefon o pereche de Căști bune, un SmartWach bun și o husa de calitate,sau oți poți lua orice alt lucru mai ai nevoie prin casa,un arajaz, masina de spălat,etc sunt multe nevoi pe lângă telefon , iar 1000-1500 lei in plus ,chiar ii poți sa nu ii ai,sau dacă ii ai ,iti poți lua lucruri mai utile pentru casă sau chiar pentru tine.
coco79
Legend
Opțiuni
Pai omu a spus ca vrea iphone 15..deci are bani...e peste 4000lei....
0 Aprecieri
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Telefonul ăla are ceva cu tine. Nu îl placi, nu te place nici el. 😁
Și eu am instalat tot pe un S23, și merge exact ca și la început, fără sughițuri, fără încălzire aiurea, cu același consum ca și înainte. Fă un factory reset, vezi ce setări modifici și ce instalezi și o să rezolvi (din nou) problema. Am crezut ca s-a încheiat cu happy end filmul, dar văd că a început sezonul 2 🙂.
coco79
Legend
Opțiuni
Corect😄
0 Aprecieri