Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Kup smartfon z serii Galaxy S23 i otrzymaj do 700 zł zwrotu na przedpłaconej karcie Visa w Portfelu Google

(Temat utworzony: 16-05-2023 10:42 PM)
9084 Wyświetlenia
andrzej12
Journeyman
Opcje

Zakupiłem telefon s23 ultra kilka dni temu i jeszcze nie otrzymałem kodu zwrot 700zl coś muszę zrobić żeby otrzymać kod ?

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
skolsiwo
Voyager
Opcje

Cześć,

 
temat dla tych użytkowników telefonów z serii S23, którzy objęci są promocją "Zwrot na kartę", zniknął Wam baner, a nie otrzymaliście jeszcze kodu do aplikacji "Samsung zwrot na kartę".
 
U mnie baner zniknął po dwóch tygodniach, czyli około godziny 23:30 we wtorek (27.06). Do wczoraj (29.06) nie miałem nowego banera z kodem, więc wysłałem wiadomość mail po godzinie 14. do organizatora promocji, firmy Smolar.
 
Kontakt do nich:
zwrots23@smolar.pl
 
Nie miałem od nich żadnej odpowiedzi do dziś (30.06), do godz. 16:50 (pracują w dni robocze w godz. 9-17).
 
Wczoraj miałem też kontakt ze wsparciem Samsung poprzez chat na stronie samsung.com w innej sprawie, ale zapytałem o kod.
Miła pani Edyta napisała, że jeśli do dziś nie uzyskam kodu, to mam się ponownie skontaktować z nimi i oni pomogą rozwiązać ten problem.
 
Ale przejdźmy do meritum:
Baner z kodem pojawił się dziś przed godziną 15:00 (czyli jeszcze zanim dostałem odpowiedź od organizatora), ALE...
nie było go widać bezpośrednio po wejściu w "Samsung Members". Musiałem wejść w "Korzyści" i baner znajdował się na samym dole (załączony zrzut ekranu).
 
Sprawdźcie też, czy Wasz telefon jest zarejestrowany w zakładce "Wsparcie" w "Samsung Members". Może to mieć znaczenie według mnie.
 
W mailu który dziś odstalem od Smolar, widzieli już, że użyłem kodu, także mają w to wgląd na bieżąco.
 
Mam nadzieję, że ten wątek pomoże komukolwiek uzyskać obiecany zwrot.
 
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Marcin
 
imageBaner z kodem
 
 
 
__________________________________
If you want to be a hero, just follow me.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

334 Odpowiedzi
theguildsman
Helping Hand
Opcje
Proszę zapoznać się z regulaminem promocji.
KubaNowak
First Poster
Opcje
Totalnie olewanie klienta
theguildsman
Helping Hand
Opcje
To jest forum użytkowników Samsunga, nie dystrybutora. Reklamacje i tego typu komentarze polecam przesyłać bezpośrednio do firmy przy użyciu oficjalnych kanałów kontaktowych.
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@andrzej12, wszystkie informacje znajdziesz zarówno w Regulaminie, tak jak zasugerował @theguildsman, ale także na tej stronie: https://www.samsung.com/pl/campaign/zwrot-na-karte/

W Twoim przypadku, cytuję: "Aktywuj smartfon w dniach do 25.06.2023 r., a następnie uruchom aplikację Samsung Members na nowym urządzeniu oraz zaloguj się używając Konta Samsung. Po 14 dniach od aktywacji urządzenia w aplikacji Samsung Members znajdziesz banner z promocją “Zwrot na Kartę Visa”. Aby zgłosić swój udział, kliknij w niego i pobierz unikalny kod do 09.07.2023 r. Następnie pobierz aplikację ”Samsung Zwrot na kartę” i wprowadź swój unikalny kod."

@KubaNowak, powiesz coś więcej, co się u Ciebie dzieje?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Jola05
First Poster
Opcje
Ja też nie dostałam zwrotu😕 co trzeba zrobić?
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@Jola05, mówisz o obecnej promocji dla serii S23?


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

0 Like
andrzej12
Journeyman
Opcje
Tak ale teraz zauważyłem że prawdopodobnie plus nie podlega
0 Like
OleksiiA
Moderator
Moderator
Opcje

@andrzej12, Polkomtel to jest Plus, natomiast nadal zwróć uwagę na terminy, kiedy baner powinien się pojawić.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

andrzej12
Journeyman
Opcje
Jest napisane że w ciągu 14 dni telefon mam 7dni więc generalnie jeżeli plus podlega to mam nadzieję że dostanę ten kod. A muszę dodać kartę do Google pay żeby brać już udział?