Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Folie S10 pe care să meargă și amprenta?

(Subiect creat la: 15-02-2021 10:41 AM)
938 Vizualizări
David09
Pioneer
Opțiuni

Salut, stiti de unde pot cumpara o folie de S10 prin care sa mearga si amprenta? Am dat 100 de lei la samsung pentru una si nu prea imi mai vede degetul. Multumesc!

1 Soluţie
Soluţie
AdyCO
Helping Hand
Opțiuni
Salut! Am aplicat o folie regenerabila ShieldUp la un magazin specializat si nu am probleme cu amprenta.Recomand folia !Se poate aplica si pe spatele telefonului. Mai este o folie dar de sticla PanzerGlass ce permite functionarea senzorului de amprenta.

Vizualizare soluţie în postul original

0 Aprecieri
10 Răspunsuri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Salut,

Dup.a aplicarea foliei trebuie sa inregistrezi din nou amprentele. Iti sugerez sa inregistrezi acelasi deget de doua ori.

Eu am folosit o perioada folie de silicon de la Aliensurface.ro si nu am avut probleme cu amprenta. E regenerabila si ai garantie pe viata (pentru acel dispozitiv).

David09
Pioneer
Opțiuni
Stiu ca trebuie pusa iar, eu zic ca senzorul pur si simplu nu prea mai detecteaza degetul, oricat de tare apas.
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Da.
Senzorul 3D Ultrasonic interferează cu anumite folii de protecție ,mai ales cu cele din sticlă.
După ce te decizi referitor la alegerea foliei,poți să activezi acea opțiune *Touch sensitivity* din setări,te va ajuta .
David09
Pioneer
Opțiuni
Este de silicon folia si este deja activata optiunea, probabil nu am ce sa-i fac.
0 Aprecieri
Anonymous User
Neaplicabil
Opțiuni
Şi eu pe Note-ul meu am acea folie originală preaplicatā din fabricā,nu am schimbat-o.
Mai are toane,se întâmplă să trebuiască uneori să tot apăs până reacționeazā senzorul.
Dar în principiu,este chiar foarte ok.
Poți găsi folii de foarte bunā calitate aşa cum ți-au recomandat colegii,meritā să încerci.
🙂

Dacă nu cumva chiar senzorul o fi de vină,poate nu ar strica să faci o verificare la un service autorizat.
0 Aprecieri
Soluţie
AdyCO
Helping Hand
Opțiuni
Salut! Am aplicat o folie regenerabila ShieldUp la un magazin specializat si nu am probleme cu amprenta.Recomand folia !Se poate aplica si pe spatele telefonului. Mai este o folie dar de sticla PanzerGlass ce permite functionarea senzorului de amprenta.
0 Aprecieri
David09
Pioneer
Opțiuni
Mersi mult!
AdyCO
Helping Hand
Opțiuni
Trebuie lasat sa se usuce adezivul foliei si inregistrezi din nou amprentele.
0 Aprecieri
Raptor350
Pioneer
Opțiuni
Salut. Eu am avut pe el folie de la Smartprotection si a mers fara probleme. Aceeasi folie o are si o prietena pe S20+ si tot asa functioneaza perfect.
0 Aprecieri
Andrei2409
Navigator
Opțiuni
Am aplicat folie de silicon de la un magazin local de la mine din oras si a functionat perfect. Cu folia de sticla pe S10/S10+ e mai greu cu amprentele. Pune de silicon. Plus ca majoritatea foliilor mai nou sunt antișoc!