Wsparcie

Open search

opaska Galaxy Fit wykrywanie ćwiczeń na orbitreku

ROZWIĄZANE
Apprentice

Moja opaska Galaxy Fit nie wykrywa automatycznie ćwiczeń na orbitreku, chociaż mam w ustawieniach włączone wykrywanie.... co jest nie tak?

Po 10 min powinna wykryć, a nawet po 15 min nie reaguje (trzy próby).

Natomiast chód wykrywa, innych ćwiczeń dedykowanych do automatycznego rejestrowania nie probowałam.

Mam aktualizację oprogramowania numerze R370XXU0ASG2, bo opaskę kupiłam kilka dni temu i od razu zaktualizowałam jak tylko był komunikat o dostępności oprogramowania. 

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@Aga6, W takim razie przywróć ustawienia fabryczne opasce. Uruchom aplikację Galaxy Wearable i dotknij Start --> Informacje o opasce --> Resetuj opaskę. Wykonaj także kroki opisane w tym temacie od punktu trzeciego.

16 ODPOW. 16
Superuser I
Superuser I

@Aga6, Witaj na forum. Jedyne co mi przychodzi do głowy to ułożenie dłoni. Jeżeli dłonie będą spoczywać w czasie treningu, to opaska nie wykryje treningu.

30705_1.jpg

Big Cheese

@Aga6  Zgadzam się z tym co napisał  @kamil40013  to może być przyczyna dla której opaska nie wykrywa treningu.

Apprentice

@ Szkoda, że to nie to rozwiązanie bo byłoby prosto, a dłonie trzymam na ruchomych uchwytach przez cały czas treningu.

Myślałam, że może jest jakiś knif w ustawieniach, którego nie dostrzegam ale nic takiego nie znalazłam. 

Apprentice
@PrzemekM Dzięki za odpowiedź ale niestety to nie ta przyczyna.
Superuser I
Superuser I

@Aga6, W takim razie przywróć ustawienia fabryczne opasce. Uruchom aplikację Galaxy Wearable i dotknij Start --> Informacje o opasce --> Resetuj opaskę. Wykonaj także kroki opisane w tym temacie od punktu trzeciego.

Apprentice
Ok, tak zrobię, mam nadzieję, że pomoże. Dzięki wielkie.
Apprentice

@kamil40013  napisał(a):

Zrobiłam zgodnie z poradą i na szczęście pomogło. dzięki

Mam jeszcze jedno pytanko, 

gdy połączyłam po raz pierwszy kupioną opaskę Galaxy Fit z aplikacją Wearable, to w ustawieniach> zaawasnowane> tryb dobranoc w tejże aplikacji, po wejściu głębiej, kolejny ekran miał dwie opcje do wyboru: <włącz teraz> i poniżej nie pamiętam dokładnie jak brzmiało ale coś w stylu 'automatycznie zgodnie z ustawionymi godzinami snu'. 

Była taka opcja na pewno, bo ją wyłączyłam raz gdy mi przeszkadzała podczas aktywności w nocy, wtedy też robiłam aktualiazcję oprogramowania opaski zgodne z powiadomieniem.

Jakiś czas óźniej chciałam ją włączyć i ta opcja włączenia automatycznego uśpienia w czasie godzin snu po prostu zniknęła, już wogóle nie pojawia się w ustawieniach. Było i nie ma. Mogę tylko przed każdym pójściem spać ręcznie ją włączyć i rano wyłączyć. 

Nawet dla pewności sprawdziłam podłączając moją opaskę do smartfona koleżanki, i tam jest ta opcja.

Jeśli to wina aplikacji Wearable to przecież ją instalowałam wczoraj na nowo, bez przywracania kopii, i nic to nie poprawiło.

Chciałabym mieć dostępną tę funkcję. Czy da się coś zrobić w tym temacie? 

DamianK Moderator
Moderator

@Aga6,

podejrzewam, że koleżanka nie aktualizowała aplikacji Samsung Wearable, ponieważ w moim przypadku (najnowsza apka połączona z zegarkiem Galaxy Watch), taka opcja również nie jest dostępna. Mogę jedynie włączyć tryb dobranoc bez możliwości ustawienia harmonogramu.

Musiałabyś porównać wersje aplikacji Samsung Wearable u siebie i koleżanki. Jestem niemal pewny, że Ty posiadasz nowszą wersję.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED