Wsparcie

Open search

galaxy watch brak powiadomień o braku aktywności

ROZWIĄZANE
Explorer

Witam od jakiegoś czasy nie wyskakują mi po ok. godzinie komunikaty o braku aktywności.

Wcześniej wszystko było ok. Mam w zegarku w aplikacji Samsung Health w Ustawieniach włączony Alert Braku Aktywności. Ustawienia harmonogramu od poniedziałku do piątki od 8:00 do 17:00.

Pomimo tego powiadomienia się nie pojawiają.

Macie jakieś propozycje? Czy w aplikacji na telefonie równiez muszę coś włączyć?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer
Wszystko wskazuje na to że po wczorajszej (07 luty 2019) aktualizacji oprogramowania R800XXU1BSA4 zaczęły pojawiać się przypomnienia o braku aktywności.
22 ODPOW. 22
Troubleshooter

Powinno być włączone w ustawieniach Samsung Health na zegarku oprócz "Alertu o braku  aktywności" również "Wykrywanie treningu", "włączone alerty" oraz warto zajrzeć do czynności jakie ma wykrywać ponieważ tam mogą być powyłączane niektóre aktywności dlatego też może ich nie wykrywać.  

Explorer

Mam to wszystko włączone, rozpoznawanie wszystkich aktywności i nadal nie mam powiadomień.

Zastanawiam się czy nie muszę mieć włączonych powiadomień w Samsung Health również w telefonie.

W telefonie mam włączone tylko "inne powiadomienia".

Troubleshooter

Jeszcze sprzydałoby się sprawdzić zakładkę powiadomienia w aplikacji Samsung Gear: Powiadomienia > Zarządzaj powiadomieniami i tam wybrać Galaxy Apps.Screenshot_20190104-125705_Gear S Plugin.jpg

Explorer

Mam wszystko ustawione tak jak proponujecie. Poszerzyłem nawet ustawienia harmonogramy na sobotę i niedzielę żeby dać zegarkowi większe szanse na powiadomienia o braku aktywności.

Po restarcie zegarka do ustawień fabrycznych pojawił się raz komunikat o braku aktywności i potem już cisza. Od ponad tygodnia nie mam nadal powiadomień. Coś jest nie tak.

RadekK Moderator
Moderator

Hej @AaMB,

Szukałem rozwiązania na opisaną przez Ciebie usterkę, jednak nie znalazłem nic, co nie zostało już tutaj przytoczone.

Jeśli wykonywałeś reset z poziomu ustawień zegarka, przywróć zegarek do ustawień fabrycznych poprzez tryb rebooting:
https://www.youtube.com/watch?v=dS06GfiPU0Y

Lub udaj się do serwisu autoryzowanego.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Explorer

Witam

Wykonałem tak jak proponowałeś Factorry Command ale chyba coś jest nie tak bo zegarek nadal ma wszystkie ustawienia.

Może się mylę ale po factorry zegarek powinien chyba być w ustawieniach fabrycznych a ja nadal mam swoje tarcze i wszystkie widgety na miejscu.

Explorer

Dodam jeszcze że zegarek był ostatnio w serwisie w związku z uszkodzoną uszczelką pod pierścieniem. Był wymieniany wyświetlacz i pierścień z uszczelką. Wydaje mi się że od tego czasu nie działa "brak aktywności". Oczywiście z wyjatkiem tego pojedynczego komunikatu bezpośrednio po restarcie zegarka.

Mogę jeszcze zresetować ustawienia i nie podłączać zegarka do telefonu. Może to jakieś ustawienia w aplikacjach na telefonie.

Superuser II
Superuser II

@AaMB wykonaj jeszcze raz reset, tylko obejrzyj uważnie film. Nie korzystasz z opcji factory command tylko z recovery, tak aby załadował ponownie czysty system. Musi wrócić do fabryki, innej opcji nie ma.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Udało mi się zrobić recovery. Zegarek wyczyścił się do ustawień fabrycznych.

Na razie nie podpiąłem go do telefonu. Sprawdziłem tylko ustawienia rozpoznawania aktywności i powiadomienia o braku aktywności. Harmonogram poszerzyłem do wszystkich dni tygodnia i od 7:00 do 23:00.

Na razie testuję czy zaczną przychodzić komunikaty.

Zastanawiam się czy podczas siedzenia przy biurku telefon może jednak rozpoznawać jakąś aktywność i dlatego nie wyświetla komunikatów. Chyba raczej nie bo co by to miała być za aktywność, pisanie na klawiaturze albo ziewanie

Autorzy z największą liczbą like