Wsparcie

Open search

Sterowanie tv za pomocą zegarka SG 46mm

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam,czy jest możliwość sterowania tv za pomocą sg 46mm?Jeżeli tak to proszę o instrukcję konfiguracji.Jedyne co mogę zrobić to wl/wył Tv.Wiem że to może przesada ale chciałbym przetestować tę funkcję.Tv Samsung z 2017r.Pozdrawiam

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II

@PiotrPL aby mieć pełne sterowanie w zegarku, trzeba wykonać działania z poziomu aplikacji ST. Poprzez widget mamy tylko możliwość wł/wył TV lub stanu pracy innych urządzeń.

A zatem, wchodzimy w ustawienia i otwieramy aplikację Smart Things.

1.png

Przewijamy ekran do zakładki Urządzenia.

2.png

Wchodzimy w zakładkę Urządzenia.

3.png

Po wejściu w tę zakładkę mamy dostęp do naszych urządzeń. Mówimy o TV, więc przeszedłem właśnie do tego urządzenia. W tym oknie, tak jak na widgecie mamy możliwość wł/wył TV oraz po kliknięciu w górną cześć pulpitu, przejścia do opcji sterowania.

4.png

Po przejściu do okna sterowania urządzeniem pojawiają się nam dodatkowe funkcjonalności. Przełączanie kanałów w górę i w dół oraz za pomocą ikony z prawej strony ekranu, przełączanie się między dwoma ostatnio używanymi kanałami.

5.png

Na górze ekranu widzimy dwie kropki, co oznacza, że dostępny jest kolejny pulpit. Po przeciągnięciu ekranu lub przekręceniu pierścienia (w zależności od modelu) pojawi się kolejny pulpit.

6.png

W tym przypadku, regulacja głośności oraz wyciszenia dźwięku ikoną po prawej stronie pulpitu.

Oczywiście aby to funkcjonowało musimy w ustawieniach aplikacji wybrać/wskazać urządzenia, którymi chcemy sterować.

powodzenia.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser II
Superuser II

@PiotrPL przewiń ekran do zakładki  "Zarządzanie elementami" (ekran z rys. 4) i sprawdź czy masz zaptaszony telewizor?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
29 ODPOW. 29
Superuser II
Superuser II

@PiotrPL czy do sterowania używasz aplikcji Smart Things dla zegarków? Dzięki tej aplikacji poza wł/wył można regulować głośność oraz zmieniać kanały. Tak przynajmniej powinno być. Ja na Gear S3 mam taką funkcjonalność.

Apprentice

Witam, mam Smart Things na SG i Tv i telefonie .Telefon steruje ok zegarek on/ pdf.Na Youtube jest pokazana ta opcja przy okazji jakieś recenzji.U mnie nie działa,może coś muszę doinstalowac jeszcze?

Superuser II
Superuser II

@PiotrPL co dokładnie nie działa? Napisz może jaki efekt sterowania chciałbyś uzyskać. Trudno jest zgadywać' a tym bardziej wywnioskować z twoich postów.

Napisz coś więcej.

Apprentice

Przepraszam za chaos ale nigdy nie pisałem o pomoc tylko radziłem sobie sam(do teraz).Kanały,głośność,on/off.

Superuser II
Superuser II

@PiotrPL aby mieć pełne sterowanie w zegarku, trzeba wykonać działania z poziomu aplikacji ST. Poprzez widget mamy tylko możliwość wł/wył TV lub stanu pracy innych urządzeń.

A zatem, wchodzimy w ustawienia i otwieramy aplikację Smart Things.

1.png

Przewijamy ekran do zakładki Urządzenia.

2.png

Wchodzimy w zakładkę Urządzenia.

3.png

Po wejściu w tę zakładkę mamy dostęp do naszych urządzeń. Mówimy o TV, więc przeszedłem właśnie do tego urządzenia. W tym oknie, tak jak na widgecie mamy możliwość wł/wył TV oraz po kliknięciu w górną cześć pulpitu, przejścia do opcji sterowania.

4.png

Po przejściu do okna sterowania urządzeniem pojawiają się nam dodatkowe funkcjonalności. Przełączanie kanałów w górę i w dół oraz za pomocą ikony z prawej strony ekranu, przełączanie się między dwoma ostatnio używanymi kanałami.

5.png

Na górze ekranu widzimy dwie kropki, co oznacza, że dostępny jest kolejny pulpit. Po przeciągnięciu ekranu lub przekręceniu pierścienia (w zależności od modelu) pojawi się kolejny pulpit.

6.png

W tym przypadku, regulacja głośności oraz wyciszenia dźwięku ikoną po prawej stronie pulpitu.

Oczywiście aby to funkcjonowało musimy w ustawieniach aplikacji wybrać/wskazać urządzenia, którymi chcemy sterować.

powodzenia.

Apprentice

Witam, niestety po dotknięcie urzadzenia(rys 4) nie otwiera się dodatkowe menu.Dziekuje za zainteresowanie i pomoc kolegi Szewcu72 Ale chyba nic z tego nie będzie,a żyć bez tego się da.Przepraszam za kłopot i jeszcze raz dzięki.

Superuser II
Superuser II

@PiotrPL przewiń ekran do zakładki  "Zarządzanie elementami" (ekran z rys. 4) i sprawdź czy masz zaptaszony telewizor?

Apprentice

Udało się.Pojawilo się menu w zegarku  wcisnalem:zarzadzanie-wszystkie i ruszyło,chyba problem miałem z lądowaniem.Dziekuje kolego za cierpliwość i pomoc.Jezeli mogę Ci się odwdzięczyć jakimś likiem czy czymś to pisz.Pozdrawiam

Superuser II
Superuser II

@PiotrPL Wystarczy, że postawisz like przy poscie/postach, które rozwiązały problem lub skorzystasz z przycisku "Zaakceptuj jako rozwiązanie". 

Autorzy z największą liczbą like