Wsparcie

Open search

Jeszcze więcej zasięgu, czyli Galaxy Watch LTE

Hotshot

Hej!

Od oficjalnej premiery minęło trochę czasu, ale myślę, że warto pochylić się nad nowym produktem firmy Samsung, czyli Galaxy Watch LTE o kodzie modelowym SM-R805.

Galaxy Watch LTE.jpgGalaxy Watch, grafika podglądowa

Zegarek aktualnie jest do kupienia wyłącznie w sieci Orange. W styczniu będzie możliwość zamówienia karty eSim, którą wczytamy do zegarka.

Niektórzy mogą się zastanawiać, co to jest karta eSIM? Już tłumaczę. Jest to nowy, wirtualny format karty SIM w formie chipa. Nie otrzymujemy fizycznej karty, natomiast dostajemy kod QR, który po zeskanowaniu jest wgrywany do urządzenia.

Zamawiając kartę eSIM dostajemy nowy dedykowany numer, jednak po odpowiedniej konfiguracji połączenia są sprawnie przekazywane. Nawet jeśli zegarek nie będzie połączony przez bluetooth z telefonem, na Galaxy Watch LTE odbierzemy połączenie kierowane na kartę SIM w telefonie. Działa to również w drugą stronę: wykonując połączenia z zegarka (eSIM) osoba, do której dzwonimy, będzie widziała numer karty SIM z telefonu.

Warto mieć na uwadze, że aby powyższe przekierowanie rozmów działało, w telefonie powinna znajdować się karta SIM operatora Orange.

Kolejnym smaczkiem jest różnica w specyfikacji technicznej: Galaxy Watch LTE oprócz działania niezależnie od telefonu ma więcej pamięci RAM: 1,5GB względem 768MB w wersji Bluetooth.

Co myślicie o nowym Galaxy Watch LTE? Zachęcam do zadawania pytań. Z pewnością jest wiele kwestii do poruszenia. Postaram się uzyskać dla was jak najwięcej informacji.

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

46 ODPOW. 46
Community Manager

Mamy tu jakiegoś posiadacza tego modelu? Jestem bardzo ciekawa opinii

A dla osób chcących być na bieżąco z temtem, pomoże ten link.

Superuser II
Superuser II

Z tego co wiem od pomarańczowych, to z e-simem nie trzeba czekać do stycznia. Te które można pobrać w obecnej chwili już działają na zegarku bez problemu.

Przyznam, że zastanawiałem się nad zakupem, ale z uwagi, że mój GS3F nie stwarza mi problemów, poczekam chyba na Pulse (SM-R500). 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Widzę, że Galaxy Watch LTE znajduje się również w ofercie ratalnej 20x0%, która dostępna jest dla klientów mobilnych usług Orange. Kwota raty (84,95 zł) doliczana jest do comiesięcznego rachunku za usługi. W ten sposób klienci mogą kupić zegarek na raty bez dodatkowego abonamentu. Istnieje również możliwość zakupu na raty z abonamentem lub zakup bez abonamentu w pełnej kwocie.

Zobacz ofertę w Orange

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

Szkoda, że w momencie premiery wersji BT nie było mowy o wydaniu wersji LTE w Polsce.

Superuser II
Superuser II

@kamil40013 bo żaden z telekomów nie oferował usługi w postacie e-sim. Nie miało to najzwyczajniej sensu. 

First Poster

A czy ktoś może powiedzieć jak się sprawuje bateria bo nie mogę znaleźć żadnego porównania wersji LTE do BT

Superuser II
Superuser II

Wiadomym jest że sieć komórkowa zawsze bardziej obciąża baterię z uwagi na wahnięcia mocy sygnału i konieczność utrzymania połączenia.

Zapewne niedługo pojawią się jakieś prownania. Trzeba poczekać aż wersja LTE się rozpowszechni.

First Poster

Ja mam ten zegarek od połowy grudnia. Wygranie e-sim przebiegło bez problemu. Jest problem z modułem let, ponieważ gdy jest słaby sygnał po mimo że pokazuje H+ wówczas zegarek przegrzewa się i przechodzi w stan ostudzenia. Problem zgłoszony do firmy Samsung.

New Member

Posiadam to cudo. eSim dziala bez problrmu na osobnym numerze. Niestety jesli zdecydujesz sie miec wlaczona siec, bateria znika w tempie 10%/h...

I nie ma co liczyc nawet na godzine dluzej

Autorzy z największą liczbą like