Wsparcie

Open search

Gear s3 - zapełniona pamięć

ROZWIĄZANE
Apprentice

Cześć, 

Od jakiegoś czasu mam problem z "zaochaną" pamięcią w gear S3. W zeszłym tygodniu zrobiłem reset do ustawień fabrycznych, usunąłem wszystkie nie używane aplikacje. Dziś chciałem zainstalować nową tarcze i dostałem komunikat, że brak pamięci. Screenshot_20180824-044022_Gear S Plugin.jpg

Czy możecie podpowiedzieć co mam zrobić?

Z góry dzięki za wsparcie 😁

P. S. 

Podobny problem mam w samym telefonie! W sposób dla mnie nie zrozumiały pamięć znika, ale tu mam duży zapas (do ustawień fabrycznych wracałem jakieś 2 tyg. temu). Screenshot_20180824-044416_Device maintenance.jpg

Men. pokazuje zajęte 40gb. Suma "moich" rzeczy to 16gb. Co zajmuje pozostałe 24? (wcześniej "coś" zjadało mi ponad niemal 50 GB) 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @mrtwardy

Zegarek resetowałeś w sposób opisany w temacie "Zegarek Gear S3 - jak wykonać Hard Reset."?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
16 ODPOW. 16
Superuser II
Superuser II
Obawiam się, że jakaś aplikacja zostawiła po sobie śmietnik, wcześniej rezerwując pokaźną ilość pamięci. Bez przywrocenia obu urządzeń do stanu pudełkowego z poziomu recovery nie obejdzie się.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Txh za info. Note 8 przywracałem do ustawień fabrycznych kilka tyg temu (pewnie dlatego mam jeszcze zapas miejsca). W przypadku gear zrobiłem to niecały tydzień temu (zresetowanie gear) nic nowego nie instalowałem i nie przywracałem kopii. Czy można sprawdzić co to za aplikacja? Czy mogę zrobić "twardszy" reset?
KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @mrtwardy

Zegarek resetowałeś w sposób opisany w temacie "Zegarek Gear S3 - jak wykonać Hard Reset."?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Apprentice

Cześć, 

@KrzysiekK  napisał(a):

Cześć @mrtwardy

@KrzysiekK. Dzięki za instrukcję, tym razem zrobiłem w ten sposób jak napisałeś (po przywróceniu z poziomu ustawień na koniec dnia znowu był zapchany na 100%). Na tą chwilę wygląda obiecująco:Screenshot_20180825-080259_Gear S Plugin.jpg

Za kilka dni dam cynk czy problem znikł na dobre. Na tą chwilę dzięki za zainteresowanie (zaczynam odzyskiwać zaufanie do Samsunga).

Czy może też masz jakiś pomysł na zapychanie się pamięci w Note 8?Screenshot_20180825-081307_Device maintenance.jpg

Zajęte mam 33,2 GB z czego "dane użytkownika " 17,1 GB. Czy to możliwe, że system "zżera" 17,1 GB? Wcześniej (robiłem niedawno reset) miałem jeszcze gorzej, bo system zabierał mi ponad 50 GB! 

Pozdrawiam 

Apprentice
Thx. Z zegarkiem się udało, jak przywrócić w Note 8? Czy pozniej mogę przywrócić ustawienia i aplikacje z kopii zapasowej? Czy będę musiał wszystko na nowo instalować?
KrzysiekK Moderator
Moderator

@mrtwardy

Na telefonie też możesz wykonać Hard Reset.

Kopia zapasowa utworzona przez Smart Switch pozwoli Ci na przywrócenie aplikacji do stanu sprzed resetu.

Apprentice

Cześć, 

Obiecałem wrócić i info zwrotnym. Zegarek po twardym resecie wrócił do swojego wcześniejszego zachowania: czyt zaealenia pamieci:20180831_232324.jpg

Oczywiście tak jak poprzednio nie mam pojęcia co mi ta pamięć tak zasmieca:Screenshot_20180831-232812_Gear S Plugin.jpg

Screenshot_20180831-234608_Android System.jpg

Tradycyjne coś "zjada" mi również pamięć w Note 8, ale tu jeszcze na jeden lub może dwa tygodnie starczy zapasu:Screenshot_20180831-233801_Device maintenance.jpg

Czy macie jakiś pomysł co z tym można zrobić? 

Pozdrawiam 

DamianK Moderator
Moderator

@mrtwardy mam nadzieję, że sprawdziłeś również po resecie, nie przywracając kopii zapasowej?

W przypadku takiego problemu przywracanie kopii od razu po resecie jest bez sensu i zawsze będzie generowało taki sam problem.

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Apprentice

Cześć, 

Nie przywracałem kopii. Zainstalowałem kilka aplikacji i tarcz 😓. Wydaje mi się, że problem jest powiązany z telefonem (może któraś skrzynka pocztowa...). 

Pozdrawiam

Autorzy z największą liczbą like