Wsparcie

Open search

Gear S3 nie informuje o połączeniu

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam.

Od ok. 2-3 tygodni mój zegarek nie chce mnie informować o połączeniu. Bardzo ta funkcja była mi pomocna, bez wyciągania telefonu z kieszeni wiem kto dzwoni. Jest połączenie, zegarek martwy, po zakończeniu połączenia przychodzi na zegarek powiadomienie o nieodebranym połączeniu.

Sprawdziłem już wiele razy wszelkie opcje w aplikacji Samsung Gear i w telefonie. Niestety nie kojarzę momentu, kiedy to się zaczęło. Chyba też alarm z telefonu nie pojawia mi się w zegarku. Reszta powiadomień śmiga.

Pls, help.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Dla szukających rozwiązania: zresetowanie ustawień zegarka Gear BEZ przywracania backupu.

U mnie tak zadziałało. Jak zrobiłem test i odtworzyłem backup zegarka, problem powrócił.

24 ODPOW. 24
Voyager

Cześc @cralt

Musisz opisac sprawę dokładniej, jaki masz model telefonu, jaką wersję oprogramowana (wpisz w menu Telefon kod *#1234#). Napisz też dokładnie jaki to model zegarka.

Dopiero mając takie informacje będziemy w stanie pomyśleć co się może dziać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice

Model: SM-G935F

AP: G935FXXU1DQIG

CP: G935FXXU1DQIB

CSC: G935FOPV1DQI1

Aplikacja: Samsung Gear 2.2.17091261

Gear S Plugin: 2.2.0317091261

Zegarek Samsung Gear S3 Frontier SM-R760

Wersja Tizen 2.3.2.3

Wersja oprogramowania R760XXU2BQC5

Symptomy chyba w miarę dokładnie opisałem...

Pozdrawiam.

Voyager

Dzięki za informację.

Taki problem nie powinien występować, gdyż i Galaxy S7 i Gear S3 są ze sobą w pełni kompatybilne.

W pierwszej kolejności upewnij się, czy w Gear Managerze są włączone powiadomienia. Możne je wyłączyć w całości lub selektrywnie dla poszczególnych funkcji i programów.

Jeżeli powiadomienia dla aplikacji Telefon są włączone a mimo to zegarek nie powiadamia o tym, może to sugerować jakiś błąd. W takim przypadku powinno być wystarczające przywrócenie ustawień fabrycznych zegarka i ponowne sparowanie go z telefonem. Funkcja jest w menu Ustawienia w zegarku.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice

No właśnie jak w Powiadomieniach nazywa się funkcja odpowiedzialna za to przekazywanie... bo widzę "Połączenia nieodebrane" ale samego "Połaczenia " nie ma... Próbowałem z włączonymi wszystkimi powiadomieniami i bez zmian.

Z resetem telefonu się wstrzymuję bo albo nie ma na to czasu, albo szkoda mi statystyk, bo raz już je częściowo utraciłem... ale pewnie będę musiał to zrobić ostatecznie.

Pozdrawiam.

First Poster

Podpinam się pod temat mam od kilku dni ten sam problem pomiędzy S3 Frontier a S7 Edge , dzoniący telefon nie przekazuje mi jak zwykle informacji o połączeniu na zegarek , mam tylko powiadomienie o tym że była nieodebrana rozmowa, reset całkowity zegarka nie pomógł wszystko jest w telefonie jak było ...co robić ??!!

Apprentice

Dzisiaj zrobiłem reset zegarka, sparowałem ponownie z telefonem i problem nadal występuje.

Nie wiem, może to problem aplikacji Gear S w telefonie, ale czy odinstalowanie jej i zainstalowanie ponownie pomoże? Była domyślnie zainstalowana od nowości w telefonie i przeżyła kilka aktualizacji... chciał nie chciał powiadomienia o połączeniu w zegarku czy możliwość odebrania w nim takiego połączenia była przeze mnie wykorzystywana i bardzo ważna... przy wyborze smart urządzenia na rękę to jedna z ważniejszych chyba funkcjionalności, a na pewno za tą cenę.

Pozdrawiam.

Voyager

Przeinstalowanie aplikacji Gear na pewno nie zaszkodzi dla pewności.

Przywrócenie ustawień fabrycznych zegarka i telefonu to najpoważniejsze działania jakie można wykonać w tych urządzeniach.

Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, po której stronie jest problem, to dobrze było by sparować zegarek z innym telefonem i telefon z innym zegarkiem. Często w sklepach ze sprzętem AGD-RTV można skorzystać z uprzejmości sprzedawcy i spróbować czegoś takiego.

Alternatywą pozostaje już tylko przekazanie sprzętu do serwisu. Spis punktu autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju oraz informacje o przesyłce kurierem są na tych stronach:
http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl

New Member

Witam, 

U mnie również od ponad dwóch tygodni występuje ten sam problem we współpracy Gear S3 i Galaxy S8+. Otrzymuję powiadomienia o nieodebranych połączeniach. Powiadomienia z innych aplikacji przychodzą wg ustawień. 

Bardzo zależy mi na rozwiązaniu tego problemu. 

Pathfinder

podlaczam sie do problemu od wczoraj po aktualizacji oprogramowania (chyba aplikacji) ten sam problem nie informuje o polaczeniu przychodzacym na zegarku, pokazuje tylko nieodebrane. Mozna rozpoczac polaczenie z zegarka, ale nie mozna zakonczyc z zegarka. Samsung S7 Edge. Wszystko dziala na S5 i A5 2017

EDIT: ZNALAZLEM ROZWIAZANIE CALKIEM PRZYPADKOWO PONIEWAZ JUZ CHCIALEM PRZYWRACAC TELEFON DO USTAWIEN FABRYCZNYCH, ALE POSTANOWIŁEM NAJPIERW WYZEROWAĆ USTAWIENIA (W  OPCJACH RESETOWANIE) TELEFON SIE ZRESTARTOWAŁ, POWIĄZANIE OD NOWA ZEGARKA I DZIAŁA

Autorzy z największą liczbą like