Wsparcie

Open search

Gear S3 Frontier + sgs7 edge - odbieranie rozmów

New Member

Witam, 

Niedawno zamieniłem swojego Gear S2 na S3. Zarówno S2 jak i S3 są sparowane z Galaxy S7 edge więc wydawało mi się że nie powinno być problemów z funkcjami . 

Ale jest jedna rzecz która działała na S2 a nie działa na S3 (przynajmniej nie działa tak jak był chciał). Nie wiem czy nie potrafię tego ustawić czy może po prostu w S3 nie da się tego ustawić. 

O co chodzi? W S2 mogłem odbierać rozmowy tarczą i rozmawiać przez podłączone słuchawki (te oryginalne dołączane do telefonu podłączane do wejścia jack 3,5mm) Jeżeli odbiorę rozmowę w S3 to słuchawki się wyłączają i muszę rozmawiać na zegarku albo rozłączyć się i oddzwonić z telefonu. Wiem że oba zegarki delikatnie się różnią i S2 nie miał funkcji rozmów więc odebrane połączenia automatycznie były przekierowywane na telefon ale zastanawiam się dlaczego nowszy model jest w pewnym sensie gorszy. 

Teraz jak zobacze na zegarku kto dzwoni to i tak muszę wyciągać telefon z kieszeni żeby odebrać. 

Zrozumiałbym też że działa to w ten sposób jeżeli telefon by był innej marki niż Samsung (znalazłem tu kilka postów opisujących podobny problem do mojego ale z telefonami np Sony)  ale u mnie wszystkie elementy układanki są Samsunga.

Może ktoś umiałby mi pomóc ? Może muszę coś zmienić w ustawieniach albo może jest jakaś aplikacja zewnętrzna którą  mogę uzyć żeby osiągnąć to co chce

Pozdrawiam

Tomek

1 ODPOWIEDŹ 1
Troubleshooter

Również mam Gear s3 i u mnie sytuacja wygląda tak że jak mam połączone przez bluetooth zegarek i słuchawki bezprzewodowe to w zależności od tego na czym odbiorę to przez to urządzenie będzie prowadzona rozmowa.

Przy odebraniu połączenia na zegarku wyświetla się również informacja w postaci symbolu słuchawek o tym że jest możliwość przekierowania połączenia na słuchawki.

Autorzy z największą liczbą like