Wsparcie

Open search

Galaxy Watch... Bateria

Highlighted
First Poster

Witam. Mam problem z baterią w moim zegarku. Po naładowaniu baterii na 100%, oraz normalnym użytkowaniu w ciągu dnia( spadek około 25%), w nocy zaczynają dziać się cuda. Jednej nocy zegarek z włączonym trybem dobranoc zjadł mi baterię z poziomu 82% do 25%, dziś było jeszcze lepiej bo leżał na biurku zamias na ręce, z 52% koło godziny 9pm., rano był rozładowany. Był już wcześniej w serwisie i stwierdzili ze bateria spełnia wymogi producenta. Nie wiem czym to może być spowodowane, może znów  oddać do serwisu?

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @tomblue1920,

Czy usterka zbiegła się w czasie z aktualizacją aplikacji lub oprogramowania zegarka? Może zainstalowałeś zewnętrzną aplikację lub tarczę na zegarku, która teraz drenuje baterię?

Przed oddaniem zegarka do serwisu przeprowadź następujące kroki, które mogą przywrócić sprawność baterii:
1. Rozłącz urządzenia.
2. Odinstaluj aplikację Galaxy Watch PlugIn i Galaxy Wearable.
3. Zresetuj zegarek zgodnie z tym filmikiem: KLIK.
4. Zainstaluj na telefonie aplikację Galaxy Wearable i ponów połączenie z zegarkiem. Nie przywracaj kopii zapasowej.

Daj znać, czy udało się rozwiązać sprawę.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

Miałem u siebie podobne objawy. Reset zegarka rozwiązał wszelkie problemy. Jedyny jaki został to wybór tarcz. Cieżko się zdecydować, która jest najlepsza

First Poster

Dziękuje za informację. Jestem w trakcie testowania, nasuwa mi się pytanie dotyczące działanie pulsometru. Czy Waszym zdaniem przy ustawienu „często” „dioda” powinna cały czas mrugać? Gdy leży na stole co jakiś czas zaczyna mrugac, natomiast jak mam go na ręce mruga cały czas. Być może tu leży problem, szybko zanikającej baterii.

Superuser I
Superuser I

@tomblue1920, według instrukcji użytkownika po włączeniu opcji Często mierzenie tętna powinno się odbywać w interwałach co 10 minut, gdy użytkownik nie będzie się ruszać. Niestety nie wiem w jakich odstępach czasowych powinna migać dioda czujnika. W instrukcji można również znaleźć informację dotyczącą powodów, dla których bateria może rozładowywać się szybciej:

• W bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach czas działania baterii w zegarku Galaxy
    Watch może być krótszy.
  • Bateria może się też zużywać szybciej podczas korzystania z niektórych aplikacji.
  • Bateria podlega zużyciu i po pewnym czasie może działać krócej.

Przez aplikację należy również rozumieć tarcze pobrane ze sklepu. Jeżeli korzystasz z dodatkowej tarczy to spróbuj ją zmienić na jedną z fabrycznych i zobacz jak będzie się zachowywać bateria.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Siemka wszystkim ! 

Użytkuje zegar od 2 tygodni (watch 46mm) i jestem mega zawiedziony bateria, jeszcze ani razu nie wytrzymała nawet 2 dni. GPS wyłączony, wifi wyłączone, nie mierze żadnych aktywności. Standardowe pomiary tętna ustawione jako często. Lecę na fabrycznej tarczy, testowałem już zegarek i połączenie i bez zmian. Screenshot_20190226-160004_Galaxy Watch PlugIn.jpg

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @Grubados,

Z jakim telefonem masz połączony zegarek? Masz najnowszą wersję oprogramowania zegarka, aplikacji Galaxy Wearable i Galaxy Watch PlugIN?

Na długość baterii ma wpływ ogrom czynników: Always on Display, ilość aplikacji działających synchronizujących się w tle, podłączone do zegarka słuchawki po BT i wiele innych.

Czas pracy na baterii jest kwestią mocno indywidualną.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster

@RadekK  napisał(a):

Cześć @Grubados,

Z jakim telefonem masz połączony zegarek? Masz najnowszą wersję oprogramowania zegarka, aplikacji Galaxy Wearable i Galaxy Watch PlugIN?

Na długość baterii ma wpływ ogrom czynników: Always on Display, ilość aplikacji działających synchronizujących się w tle, podłączone do zegarka słuchawki po BT i wiele innych.

Czas pracy na baterii jest kwestią mocno indywidualną.

Hej ! 

Telefon to SGS8, wszystko aktualne, galaxy watch plugin? To chyba jest razem z werbel, popraw mnie jeśli się mylę. 

Do zegarka nic nie jest podłączone, jeśli przeczytałeś mój post wiesz że wszystko co pradozerne jest wyłączone poza AOD. Nawet ze wszystkim włączonym na max widzę że powinien wytrzymać 2 dni a u mnie jest to niemożliwe. Jak wyłączyłem wszystko absolutnie zegarek pokazuje 5dni. 

Zamieściłem też zrzut ekranu więc widzisz że nic nie konsumuje baterii. 

Apprentice

Witam. 

Pozwolę sobie opowiedzieć krótką historię...

Zegar Galaxy Watch kupiłem zaraz po premierze od razu zauważyłem że z baterią jest coś nie tak! Sprawdzałem... i po dwóch tygodniach zgłosiłem się do serwisu!! Po tygodniu oddano mi zegarek i nic nie zrobiono wciskając tekst podobny co Pan Moderator Radek.

Oczywiście Pan Radek w 90% sytuacji ma rację!!! 

Ale w moim przypadku sytuacja była inna!!! po głębszym sprawdzaniu okazało się że bateria lub zegarek jest fizycznie uszkodzony i drenuje baterię!

Można to sprawdzić... 

Należy naładować zegarek do 100% najlepiej ustawić tarczę żeby było widać godzinę, datę i zrobić zdjęcie po czym wyłączyć zegarek!!! Brawo!

Po 24 godzinach należy uruchomić zegarek i zrobić zdjęcie!

JEŻELI TAK JAK W MOIM PRZYPADKU POZIOM NAŁADOWANIA BATERII SPADNIE DO 45% "NA WYŁĄCZONYM ZEGARKU"

Należy wydrukować te zdjęcia i zanieść z zegarkiem do serwisu!!!

Mnie za 3 razem wymieniono na nowy i teraz bateria trzyma zgodnie z zaleceniami producenta!

Troszkę nerwów mnie to kosztowało ale cały sprzęt jaki mam jest Samsunga i w końcu musiała przytrafić się przykra sprawa. 

Mam nadzieję że Galaxy S10 będzie sprawował się tak dobrze jak poprzednie "S"ki

Pozdrawiam i miłego wieczoru!

Cześć 

Apprentice
Witam
W większości przypadków ma Pan rację!!!
Ale nie zawsze i bardzo mi przykro że to mówię ale pisanie każdej osobie tego samego działa tylko na nerwy i w niczym nie pomaga użytkownikom!!!
Może akurat trafił pan na użytkowników mających urządzenia z wadą fabryczną!!!
To się może zdarzyć!!!

Pozdrawiam

Autorzy z największą liczbą like