Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Watch 46mm - problem z prawidłowym wyświetlaniem

(Temat utworzony: 12-09-2019 11:32 AM)
1019 Wyświetlenia
Przem_Nad
Pioneer
Opcje

Witam Serdecznie,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z Galaxy Watch 46mm, którego używam w połączeniu z Galaxy S10+ w którym posiadam dwie karty SIM prywatną i służbową.

 

Mianowicie chodzi o to, że jak ktoś dzwoni do mnie na kartę SIM nr 2 czyli służbową to na zegarku wyświetla się, że dzwoni karta SIM nr 1 czyli prywatna.

 

W momencie odrzucenia takiego połączenia, że np. nie mogę teraz odebrać telefonu, SMS z tą informacją wychodzi z numeru prywatnego zamiast prawidłowo z numeru służbowego.

 

Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? Czy jedynym wyjściem jest oddanie zegarka do serwisu?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam Przem_Nad

0 Like
11 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Przem_Nad  Czy ten problem nie występuje, gdy odbierać na samym telefonie  bez zegarka ? Czy masz załączone opcje" Dwie karty SIM zawsze włączone" ?

0 Like
Przem_Nad
Pioneer
Opcje

Na telefonie wyświetla się prawidłowo, że dzwoni w tym momencie karta SIM nr 2.

 

Mam załączona opcje "dwie karty SIM zawsze włączone".Screenshot_20190912-123219_Phone.jpg

 

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Pozwolę, sobie wywołać kolegę @kamil40013  może coś Ci podpowie?

0 Like
Przem_Nad
Pioneer
Opcje
Pozwoliłem sobie sprawdzić raz jeszcze na samym telefonie.

W momencie odrzucenia połączenia z telefonu, wiadomość SMS wychodzi prawidłowo z karty SIM nr 2.
0 Like
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@vdsl2, @Przem_Nad, Sprawdziłem działanie zegarka przy połączeniu z Galaxy S9+ w trybie DualSIM i jest tak jak napisałeś. Zegarek informuje, że połączenie przychodzi z karty SIM numer 1 pomimo, że połączenie jest wykonywane na kartę numer 2.

 

Screen_20190912_121311.png

 

Natomiast w historii połączeń widać, że połączenie przyszło na kartę numer 2:

 

Screen_20190912_121336.png

 

Jeżeli chodzi o wiadomości odrzucenia, to po rozwinięciu górnej belki na telefonie możesz wybrać kartę SIM z której mają być wysłane SMS-y i wykonywane połączenia. Wtedy zegarek będzie domyślnie dzwonił i wysłał SMS-y z tej karty.

 

ustawienia.jpg

 

Chodź przyznam, że wiadomość odrzucenia powinna być wysyłana z karty na którą przychodzi połączenie tak jak jest na telefonie.

 

Serwis nic tu nie pomoże. Zachęcem do opisania problemu i zgłoszenia go za pomocą aplikacji Samsung Members.

Galaxy Watch - jak przekazać zgłoszenie techniczne.


Przem_Nad
Pioneer
Opcje

@kamil40013, Trochę słabo, skoro telefon obsługuje DUAL SIM a zegarek pokazuje i tak kartę SIM nr 1.

Faktycznie mam ustawione na telefonie, że domyślna karta do SMS to SIM 1 ale niestety nie może być tak, że odrzucę połączenie z karty służbowej a do Klienta, bądź innej osoby wychodzi wiadomość z mojej prywatnej karty, nie każdy chce udostępniać wszystkim swój numer :smiling-face:

0 Like
Przem_Nad
Pioneer
Opcje
Teraz postanowiłem przestawić domyślną kartę do SMS na SIM nr 2.
Niestety problem wciąż jest taki sam, gdy zadzwoniłem na SIM nr 2, żeby to przetestować to zegarek nadal pokazuje SIM nr 1 i nawet mimo przestawienia domyślnej karty do SMS, wiadomość cały czas wychodzi z karty SIM nr 1. Ta belka o której wspominałeś na telefonie, działa widocznie tylko przy użytkowaniu telefonu.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Przem_Nad  Nic innego nie pozostaje, Ci jak zrobić zgłoszenie podaje prawidłowy link Galaxy Watch - jak przekazać zgłoszenie techniczne.

0 Like
Przem_Nad
Pioneer
Opcje
Przed sekunda zrobiłem zgłoszenie techniczne zgodnie z załączona instrukcja. Zobaczymy czego się dowiem i jak coś to będę informował.
0 Like