Wsparcie

Open search

Galaxy Fit - puls, automatyczne zatrzymanie treningu, problemy

Apprentice

Witam,

Mam problemy z moim Galaxy Fit kupionym w piątek ( 05.07.2019)

1. Zamierzony puls podczas bezruchu jest  zazwyczaj ok tzn około 50-60 uderzen, ale gdy wstane/ wykonuje drobne ruchy reka ta wartosc wzrasta do 100-120. Przy normalnym chodzeniu( spacerek) puls wdlug zegraka wacha sie od 100-120 ( czasem nawet 140). Gdy mierze telefonem lub ciśnieniomierzem puls jest zazwyczaj niższy o jakies 40-50 uderzeń od tego co mierzy zegarek. Wcześniej posiadalem gear fita w nim pomiar mylil się o 15% a  Galaxy Fit myli  się o 50-100%. Próbowałem zresetować do ustawień fabrycznych, zakladać na różne sposoby, ciasnej luźniej wyżej niżej ale ciągle pomiary sa wyjątkowo zawyżone.

2. Podczas treningu rowerowego w ogóle nie działa mi funkcja automatycznego wstrzymywania treningu. Nawet gdy stoję zegarek wskazuje prędkość 0.2-0.7km/h. GPS w telefonie na pełnym zasięgu. Gdy wyłączyłem trening na Galaxy Fit i włączyłem w telefonie to automatyczne wstrzymywanie działo bardzo dobrze ( 4-6 sek po zatrzymaniu wstrzymuje trening) na Galaxy Fit udało się to może z 2 razy na 50 I to i tak po 30 sek od zatrzymania.

3. Gdy telefon zgubi na chwilę GPS  podczas treningu mierzonego przez zegarek pojawia się  na Galaxy Fit czerwona ikona informującą o barku sygnału GPS. po odzyskaniu GPS na telefonie, dalej na zegarku widnieje jego błąd, nawet po przejechaniu następnych kilku kilometrów na zegarku nic się nie zmienia. Jedynym sposobem jest zakończonie treningu i jego ponowne rozpocznie, wtedy na zegarku od razu jest zasięg GPS.... przez to treningi z 2 dni mam podzielone na kilkanaście  roznych sesji...  jest to bardzo uciążliwy błąd.

Co można zrobić z tymi błędami?

Czy ma ktos podobne problemy czy wystepuja tylko u mnie?

Zegarek jak na tą chwilę jest tak funkcjonalny, że wolę odpalac treningi na telefonie niż go w ogóle zakładać....

6 ODPOW. 6
Big Cheese

@Lion1,

Ad1. Jak ustawioną masz funkcję mierzenia pulsu ? Często (co 10 minut) czy Zawsze ?

Ad2. U mnie trening rowerowy jest automatycznie wstrzymywany po 4 sekundach. Przynajmniej tak to zachowuje się w pomieszczeniu. Jutro sprawdzę jak, to działa na zewnątrz.

5.gif

Ad3. W tym przypadku może być tak jak piszesz. Sprawdziłem, to wyłączając i włączając lokalizację, podczas treningu na telefonie. Po takim zabiegu na opasce ikona lokalizacji jest przekreślona na czerwono. Konieczne jest ponowne rozpoczęcie treningu.

Czy możesz też podać informację z jakim telefonem jest połączona opaska ?

Sprawdź także czy Fit posiada zainstalowane już najnowsze oprgramowanie o oznaczeniu ASG1.

Apprentice

@kamil40013  napisał(a):

@Lion1,

Ad1. Jak ustawioną masz funkcję mierzenia pulsu ? Często (co 10 minut) czy Zawsze ?

Ad2. U mnie trening rowerowy jest automatycznie wstrzymywany po 4 sekundach. Przynajmniej tak to zachowuje się w pomieszczeniu. Jutro sprawdzę jak, to działa na zewnątrz.

5.gif

Ad3. W tym przypadku może być tak jak piszesz. Sprawdziłem, to wyłączając i włączając lokalizację, podczas treningu na telefonie. Po takim zabiegu na opasce ikona lokalizacji jest przekreślona na czerwono. Konieczne jest ponowne rozpoczęcie treningu.

Czy możesz też podać informację z jakim telefonem jest połączona opaska ?

Sprawdź także czy Fit posiada zainstalowane już najnowsze oprgramowanie o oznaczeniu ASG1.

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Ad.1 puls mam ustawiony na ZAWSZE i chciałbym żeby taki pomiar pozostał ale żeby rozbieżność nie wynosiła 40 uderzeń

Ad.2 gdy wejdę do pomieszczenia i nie ma sygnału GPS trening też poprawinie się wstrzymuje, ale na zewnatrz ciągle wskazuje mi prędkość i przez to nie wstrzymuje treningu :/ przy czym na telefonie trening jest wstrzymany jak należy w tej samej lokalizacji ( nie jest to wina GPS)

Ad.3 jest to błąd w oprogramowaniu? Przecież nie powinno tak być. Trening na telefonie po utracie GPS i po jego ponownym nawiązaniu jest kontynuowany. Jest to bardzo dobrze zrobione. A na zegarku odwrotnie...

Telefon jaki używam to Samsung Galaxy S8, nigdy nie miałem na nim problemów z GPS i treningami w SHealth.
Na Galaxy Fit mam najnowsze oprogramowanie z końcówką ASG1

Big Cheese

@Lion1, Spróbuj ustawić pomiar pulsu na "Często" i sprawdzić czy wtedy wyniki też będą przekłamane.

Jeżeli chodzi o problem z automatycznym wstrzymywaniem treningu kolarstwa to przyznam, że różnie to działa. Na początku miałem ten sam problem co ty. Stałem w miejscu, opaska wskazywała prędkości typu 0.3 km/h i trening nie chciał się automatycznie wstrzymać.

1.jpg

Potem działo się coś takiego, że chwilę po rozpoczęciu treningu, będąc w ruchu opaska zatrzymywała trening. Tak jakby nie dostała jeszcze informacji o prędkości z telefonu. Ale ostatecznie funkcja zadziałała bezproblemowo. Po zatrzymaniu się i po tym jak zegarek wskazywał 0.0 km/h trening został automatycznie wstrzymany.

Moim zdaniem prędkości typu 0.3, 0.5 km/h powinny być ignorowane, gdyż prawdopodobnie wynikają one z drobnych odchyleń GPS. Opaska traktuje, to tak jakbyś był dalej w ruchu i przez, to nie wstrzymuje treningu. Druga rzecz, to czas automatycznego wstrzymania, który powinien zostać delikatnie wydłużony.

@Lion1  napisał(a):

Ad.3 jest to błąd w oprogramowaniu? Przecież nie powinno tak być. Trening na telefonie po utracie GPS i po jego ponownym nawiązaniu jest kontynuowany. Jest to bardzo dobrze zrobione. A na zegarku odwrotnie...

Wychodzi na to, że jest to błąd i trzeba będzie zaczekać na kolejną aktualizację oprogramowania.

Apprentice

@kamil40013  napisał(a):

@Lion1, Spróbuj ustawić pomiar pulsu na "Często" i sprawdzić czy wtedy wyniki też będą przekłamane.

Jeżeli chodzi o problem z automatycznym wstrzymywaniem treningu kolarstwa to przyznam, że różnie to działa. Na początku miałem ten sam problem co ty. Stałem w miejscu, opaska wskazywała prędkości typu 0.3 km/h i trening nie chciał się automatycznie wstrzymać.

1.jpg

Potem działo się coś takiego, że chwilę po rozpoczęciu treningu, będąc w ruchu opaska zatrzymywała trening. Tak jakby nie dostała jeszcze informacji o prędkości z telefonu. Ale ostatecznie funkcja zadziałała bezproblemowo. Po zatrzymaniu się i po tym jak zegarek wskazywał 0.0 km/h trening został automatycznie wstrzymany.

Moim zdaniem prędkości typu 0.3, 0.5 km/h powinny być ignorowane, gdyż prawdopodobnie wynikają one z drobnych odchyleń GPS. Opaska traktuje, to tak jakbyś był dalej w ruchu i przez, to nie wstrzymuje treningu. Druga rzecz, to czas automatycznego wstrzymania, który powinien zostać delikatnie wydłużony.

@Lion1  napisał(a):

Wychodzi na to, że jest to błąd i trzeba będzie zaczekać na kolejną aktualizację oprogramowania.

Właśnie w aplikacji prędkość do tych kilku kilometrów na godzinę do 2-3 ignoruje i dobrze interpretuje. Ale na zegarku już 3 dzień jazdy, dziś 35 km po Warszawie i pod nią, wiele świateł i postojow i ani razu nie wstrzymała treningu. Wczoraj 1 raz.

Co do pulsu to szkoda jak by nie poprawili funkcji ciągłego pomiaru, na niej mi najbardziej zależało. Wiem że nie jest to "urządzenie medyczne", ale fajnie gdyby wyniki nie różniły sie az o 50-100% od faktycznych.

Czy jest gdzieś możliwość zgłoszenia tych problemów tak,  aby je ktoś zauważył?

Trochę szkoda że Galaxy Fit za ponad 400 zł jest tak niedopracowny i po zakupie trzeba czekać nie wiadomo ile na aktualizacje, aby działały podstawowe funkcje. Spodziewał bym się tego w chińskich odpowiednikach po 100 zl ale nie u Samsunga. Szczególnie że nie jest to ich pierwsze urządzenie tego typu.

KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @Lion1,

Przekaż zgłoszenie bezpośrednio przez aplikację Galaxy Wearable. Wybierz menu i następnie pozycję "Kontakt z nami".

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED