Wsparcie

Open search

Galaxy Fit bluetooth problem.

Apprentice

Witam serdecznie.

Mam problem z jakością połączenie BT pomiedzy opaską a telefonem S9. W mieszkaniu zasadniczo nawet w lini prostej około 5 metrów i połączenie znika. Po aktualizacji oprogramowania w ogóle opaska płata figle i nawet rozłącza z telefonem który mam w kieszeni... W założeniu BT5 powinien nawet w wersji LE mieć lepszy zasięg niż poprzednie generacje chyba że firma Samsung wybrała wersję PHY 1M czyli nic innego jak BT4 tylko z nowszą nazwą. Czy inne osoby też mają taki problem z zasięgiem ? Czy nowsza wersja oprogramowania coś zepsuła ? Będę wdzieczny za pomoc.

5 ODPOW. 5
Big Cheese

@musiol1983, Czy podać dokładny model opaski ? W nazwie tematu napisałeś Gear Fit, natomiast z opisu wynika, że masz na myśli Galaxy Fit. 

Apprentice

Oj przepraszam moja pomyłka i autouzupełnianie. Chodzi o galaxy fit.

Big Cheese

@musiol1983, Jeżeli chodzi o zasięg opaski, to pomimo zastosowania Bluetooth w wersji 5.0 jest on mniej więcej taki sam jak w przypadku Galaxy Watch, który posiada Bluetooth 4.2. Co do aktualizacji, to nie zauważyłem żadnych problemów z połączeniem po aktualizacji.

 

Próbowałeś uruchomić ponownie oba urządzenia ? Galaxy Fit wyłączasz przez dłuższe przytrzymanie bocznego przycisku, następnie pojawi się komunikat z zapytaniem czy wyłączyć zasilanie.

Apprentice

Zrobiłem wszystko włącznie z resetem obu urządzeń. Bez skutku.

Big Cheese

W takim razie spróbuj jeszcze przywrócić ustawienia fabryczne w opasce oraz wykonaj wskazówki podane w tym temacie.

 

res.jpg

Autorzy z największą liczbą like