Wsparcie

Open search

Ciągłe powiadomienia o połączeniu bluetooth - Gear S3

ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam

Mam problem z moim Gear S3 Frontier. Kiedy nie znajduję się w pobliżu telefonu dosłownie co minutę na moim zegarku pokazuje się notyfikacja "Połącz przez Bluetooth".  Czy ktoś mógłby mi pomóc wyłączyć tą opcję? W zegarku mam włączony Bluetooth i WiFi - z WiFi jestem połączony cały czas.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II
Zastanawiam się, czy jakaś aplikacja tego nie wymusza? U mnie to nie występuje. Może warto zrobić mu reset z poziomu recovery.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II
A spróbuj w zegarku w zakładce połączenia wyłączyć alerty.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

To już mam wyłączone :( Czy to może być spowodowane tym, że telefon znajduje się na skraju zasięgu Bluetooth? Zauważyłem, że kiedy jestem w odległości powiedzmy 50 m ten komunikat wyskakuje bardzo często a kiedy telefon zostawiam w domu to praktycznie nie występuje.

Superuser II
Superuser II
Przy 50 metrach to on już traci nawet zasięg WiFi i stąd komunikat o konieczności połączenia z urządzeniem. A że standardowym kanałem łączności jest bluetooth, więc prosi o tę formę komunikacji.

Apprentice

No tak, ale takie powiadomienie pojawia się nawet kiedy zegarek jest w trybie offline :/ 

Nie rozumiem dlaczego w ogóle pojawia się ten alert skoro wyłączyłem alerty w "Połączenia".

Telefon ma wyłączone bluetooth i jest poza zasięgiem, zegarek jest w trybie offline. Co jeszcze mogę zrobić, żeby pozbyć się tego alertu? Wkurza mnie to, że kiedy chcę sprawdzić godzinę muszę najpierw wyłączać to powiadomienie...

Superuser II
Superuser II
Zastanawiam się, czy jakaś aplikacja tego nie wymusza? U mnie to nie występuje. Może warto zrobić mu reset z poziomu recovery.

Apprentice

Najwyraźniej miałeś rację, po factory reset i zainstalowaniu tylko niezbędnych aktualizacji problem zniknął. 

Dzięki

Superuser II
Superuser II

No to super, że się udało. :robothappy:

Autorzy z największą liczbą like