Wsparcie

Open search

Aplikacja Gear Fit plug in została zatrzymana"

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam,

 

Telefon galaxy s5, zegarek gear fit 2, po ostatnich aktualizacjach zegarek ciągle zrywa połączenia i pojawia się komunikat "Aplikacja Gear Fit plug in została zatrzymana" oraz szybko się rozładowuje. Nie pomagają reset zegarka i telefonu.

 

Widzę, że problem dotyczy całego kontynentu. Na wsparciu samsung USA proszą o zgłoszenie problemu u regionalnych przedstawicieli. 

 

kiedy można liczyć na usunięcie problemu?

Mały
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer
Generalnie zrobiłem:
1.pełen reset telefonu i opaski
2.zmiana ustawień w eset
3.zmiana w kontaktach usunięcie kierunku +48
4.wyłączenie potwierdzenia odbioru sms/mms
Po dwóch pierwszych punktach było ok przez jeden dzień potem dostałem smsa od nr z kieruniem i problem się pojawił ponownie więc wykonałem punkt 3. W następnej kolejności problem pojawił sie podczas odebrania sms z raportem odbioru więc wykonałem punkt 4. Starałem sie za każdym razem eliminować problem podczas występowania informacji o zamknięciu aplikacji przy kożystaniu z danej funkcji lub aplikacji. Teraz póki co działa u mnie z Note4 bez problemów.
Jest problem z aplikacją Gear Fit2 plugin, która nie jest kompatybilna z urządzeniami, które dotychczas wspierała(ładuje się w trakcie pierwszego parowania opaski z telefonem) mimo pełnego wsparcia ze strony aplikacji Gear Manager.
Apprentice

21.04 wyszła aktualizacja. Po tygodniu użytkowania z czystym sumieniem mogę napisać, że Samsung staną na wysokości zadania. Zegarek odzyskał swoją funkcjonalność i znów jestem zadowolonym użytkownikiem. Dzięki i pozdrawiam 

Mały
18 ODPOW. 18
Apprentice
Apprentice
Explorer
podlaczam sie do pytanja czy samsung planuje jakas aktualizacje bo jest dramat z tym zegarkiem serio......
Explorer
Zadziałał pełen reset telefonu i opaski ale tylko przez jeden dzień :(
Czekam na rozwiązanie....
Explorer

Działa już, udało się trochę szperania i eliminacji. Okazało się, że wystarczyło w programie antywirusowym ESET wyłączyć w opcjach zaawansowanych funkcję wykrywania potencjalnie niebezpiecznej aplikacji, która wykrywała wtyczkę gear fit plug in jako zagrożenie i ciągle ją zamykało.

Apprentice

To niemożliwe żeby problem dotyczył całego kontynentu. (sarkazm) . Dziś rozmawiałem z konsultantką help desku, gdy poinformowałem ją o tym, że restart telefonu nie pomaga, czyszczenie pamięci cache również, pani z infolinii uznała, że wadliwy jest - telefon!. Nieważne, że problem dotyczy tylko tej JEDNEJ aplikacji, telefon należy oddać do serwisu. Po koncernie takim jak Samsung spodziewałem się lepszej obsługi klienta. Mam nadzieję, że szybko uwiną się z problemem. Pozdrawiam.

Apprentice

Napiszcie, proszę od kiedy wystąpił problem. U mnie pojawił się około 31.03. Na tą chwilę widzę, że wszystkim mówią to samo. Ja nie dzwoniłem ale zgłaszałem poprzez @ i pierwsza odpowiedź była identyczna, że to nieprawidłowe działanie i trzeba sprzęt oddać do serwisu. Odpisałem, że na podstawie informacji przeczytanych na forach internetowych mam powody przypuszczać, że to nie wina konkretnej sztuki tylko nieprawidłowo działające oprogramowanie po ostatnich aktualizacjach .

Jeżeli się okaże, że u większości urządzeń problem zaczął występować w tym samym okresie to są tylko dwie możliwości:

 

- obca cywilizacja wysłała w stronę ziemi impuls elektromagnetyczny, który uszkodził nasze urządzenia, lub

 

- aktualizacja wprowadziła jakiś błąd do oprogramowania

 

Od kilku lat używam urządzeń mobilnych Samsunga i nigdy nie było tak dużego problemu. Dodam tylko, że opaska jest produktem dla aktywnych, a w tej sytuacji staje się bezużyteczna.

Mały
Apprentice
nie mam ESET i pytanie dlaczego dopiero teraz się tak dzieje, opaski używam od grudnia do tej pory zestaw galaxy s5 + gear fit 2 był super.
Mały
Explorer

W moim przypadku podobnie po ostatniej aktualizacji

Autorzy z największą liczbą like