Podpora

Open search

problémy s Galaxy Watch 46mm

First Poster

Ahoj,

 

pořídil jsem Galaxy Watch 46mm a trápí mě několik problémů.

 

1.  Hned při prvním nabíjení nabíječka začla hlásit chybu, hodinky se sekly a nešlo s nimi nic dělat - ani reset. Povedlo se je nabít asi až na 4 pokus a ráno pak šly zapnout - tím to ale neskončilo.

2. občas vypadává dotyk (zatím 2x - vždy když jsem je měl pod bundou - jedine reset tlačítkem poté pomohl.

3. při měření tepu "stále"  najednou zhlasla zelená LED - pomůže reset

4. aktuálně při jakém koliv nastavení měření tepu - 10min, stále, nikdy -  led stále bliká - vypne se jen při sundání z ruky nebo přepnutím do úsporného režimu.

5. k wifi se jde připojit jen 1x, poté jen problikává "připojování se" ... musím wifi "zapomenout" a pak to jde (1x)

6. na sms pípají hodinky 2x (což mi vadí nejmíň oproti předchozím)

 

... ještě k tepům .. .zkoušel jsem je při sportu a tep dost vypadává (když to zrovna funguje) a to je mám utáhle docela dost že jsou na těsno - pokud to nezvládne měřit na zpocené ruce tak nic moc to není.

... v recenzích píšou, že ráno, večer mi hodinky zobrazí souhrn dne, co mě čeká - kalendář atd.... nic mi automaticky nezobrazují.

 

díky

 

- je to vše vlastnost a nedodělek který se možná povede odstranit dalšími aktulizacemi? nebo mám nějaký vadný kus? díky.

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
First Poster

Ahoj,

Ty problemy jsem měla stejný nebo podobný. Tak vadný kousek mít nebudeš.

 

Měření tepu jsem s hodinkama vzdala a použivám zpátky Garmin. Když už mě to změřilo, byl tam rozdíl cca 50 tepů což je dost.

 Když jsem s tim byla na prodejně, tak rady: pod senzorem nesmí být člověk zpocený a musejí být dost utáhlé. Ale nepotit se při cvičení a mít přiškrcenou ruku moc nejde....

 

Hodinky mám od září, už proběhla 2x reklamace...vždy je stačilo dát do tovarního nastavení a závada se nenašla.

V Samsungu mi řekli ať čekám na aktualizace..

Superuser I
Superuser I

Zkus factory reset. Je to trapné to radit, ale je to vždy první věc, co se zkouší. Mně to nic z popsaných problémů nedělá, takže to nebude problém produktu jako takového, ale buď máš vadný kus nebo je ve hře ještě něco jiného.

  • S jakým telefonem je používáš?
    Některé telefony si s nimi úpně nerozumí, typicky Huawei, který odstřeluje řídicí aplikaci
  • Jaký používáš ciferník?
    Já měl problémy se zamrzáním, když jsem používal betu Watchmakeru. Přešel jsem na stabilní verzi a OK. Zkus používat nějaký z vestavěných, ty budou určitě v pořádku
  • Jakou máš v telefonu aplikaci na SMS?
    Není možné, že máš nějakým způsobem aktivní dvě aplikace, a proto to upozorňuje 2x? Mrkni také na seznam aplikací, ze kterých přijímáš oznámení.

First Poster

Ahoj, jestli jsi měl na mysli reset "nastavení - obecné - resetovat" tak to jsem zkoušel - poté provedl obnovu.

- ciferník používám zabudovaný - stačí mi

- ani po resetu nebyla u mého bodu 4 žádná změna před obnovou ze zálohy

- ano, ty sms jsem vyřešil stažením aplikace zprávy.

 

Jinak mám Huawei mate 10 pro . Aplikace mi ale funguje bez problémů. A komunikace s hodinkami také. Jen bylo potřeba nastavit ruční řízení energie pro všechny 3 aplikace co stáhly (Galaxy werable, galaxy watch plugin a Samsung Accessory Service)

New Member

ahoj ja nemuzu nktualizovat samsung health ..pise pdpojeno od telefonu nelze nainstalovat.Dekuji A to rucni rizeni spotreby je kde?

Explorer

ad aktualizace Health, včera jsem řešil stejný problém, vytrval jsem, několikrát skončilo neúspěchem. Po vypnutí BT v telefonu a opět zapnutí (Gear se nechtěla připojit, připojil jsem přes BT manager, Gear psala odpojeno) proběhla aktualizace Health, následně zatuhla apka Gear. Vše jsem odstřelil z paměti, znova spustil, znova aktualizace Health (divné, že?) a následně to proběhlo, ikdyž Gear psala odpojeno.

Autoři s nejvíce přijatými like