Podpora

Open search

Samsung galaxy watch blbne Wifi a senzor tepu

Apprentice

Ahoj, problém s měřením tepu na hodinkách Samsung Galaxy watch, je (byl) celosvětový. Řešíme to s lidmi napříč státy na zahraničním Samsung community a tento problém sdílí lidé z Francie, Velké Británie a další. V USA a Kanadě již vyšla nová aktualizace, která podle všechno, tento problém vyřešila. Nezbývá tedy nic, než čekat kdy dorází i do Evropy. Dobrá zpráva tedy je, že to není hardwarový problém, ale softwarový.

S pozdravem Matěj

First Poster

Ahoj, povedlo se nějak vyřešit problém se senzorem tepu? Mě hodinky měřily celkem spolehlivě, ale od poslední aktualizace zhruba 1-2 týdny zpět pozoruji, že při sportu hodinky měří jen chvilku, ale spíše vůbec. Do poslední aktualizace vše OK.

Díky

New Member

Taky mám při sportu problém s měřením tepu ....

First Poster

Snímač tepové frekvence je špatný. U většiny aktivit přestane tep měřit hned, někde po pár minutách. Je jedno jestli jdu, běžím, nebo jedu na kole. Sportovat podle MTF a nastavení pásem je s těmito hodinkami nemožné. Jinak hodinky super, ale toto prostě Samsung neumí. 

First Poster

Hrudních pásů je spousta, ale podpora pro produkty Samsung je nulová. Samsung kdysi HR prodával, ale momentálně nic takového není a je to škoda. Ve srovnání s Garminem, POlarem, Suuntu je to u Samsungu silně nedotažené. Stejně tak jako Samsung health

First Poster

asi tak ... tep měří v podstatě jenom v noci .

po půl roce používání můžu říct že jsou dobrý na notifikace (s výhradami) ... no a nic dalšího mě nenapadá.

Protože i na zobrazení času jsou mizerný díky OLED display který bud rychle vycucne baterku a nebo funguje jen při rozsvícení (oproti třeba Garmin hodinkám > které jdou používat i na jiné věci než pouze na notifikace z mobilu)

Voyager
Hodinky měří tep když jste v klidu , a u mě to funguje i automaticky po 10 minutách
Voyager
Jsem asi jedinej komu to funguje , jak je psáno v návodu ? Měření tepu probíhá, když jste alespoň 5 minut v klidu . Měření mám nastaveno automaticky po 10 minutách .
Voyager
Měří a zaznamenává tepovou frekvenci.• Nástroj pro sledování tepové frekvence zařízení Galaxy Watch je určen pouze pro cvičení a informační účely a není určen pro použití při diagnostice nemocí nebo jiných stavů, nebo při léčbě, zmírňování, ošetřování nebo prevenci nemocí. •Pro přesnější měření tepové frekvence pomocí zařízení Galaxy Watch noste zařízení Galaxy Watch pevně utažené okolo předloktí těsně nad zápěstím. Podrobnosti naleznete v části Správné nošení zařízení Galaxy Watch. •Pokud jste zařízení Galaxy Watch právě zakoupili nebo resetovali, přečtěte si údaje na obrazovce týkající se aplikace a vytvořte si profil. Před měřením tepové frekvence vezměte na vědomí následující podmínky: •Před provedením měření 5 minut odpočívejte. •Pokud se měření velmi liší od očekávané tepové frekvence, odpočívejte po dobu 30 minut a pak měření opakujte. •Během zimy nebo ve studeném počasí se při měření tepové frekvence udržujte v teple. •Kouření nebo pití alkoholu před prováděním měření může způsobit odchylky tepové frekvence od normální tepové frekvence. •Během měření tepové frekvence nemluvte, nezívejte ani zhluboka nedýchejte. Mohlo by dojít k nepřesnému záznamu tepové frekvence. •Měření tepové frekvence se mohou lišit v závislosti na metodě měření a prostředí, ve kterém jsou prováděna. •Pokud snímač tepové frekvence nefunguje, zkontrolujte pozici zařízení Galaxy Watch na zápěstí a ujistěte se, že snímač nic neblokuje. Pokud stejný problém se snímačem tepové frekvence přetrvává, navštivte servisní středisko Samsung.
First Poster

Ano, právě, že to měří jen když je člověk v klidu. Tedy pro jakékoliv sporty, počínaje chůzí, je to nepoužitelný. Včera jsem to po poslední aktualizaci testoval, po 5 minutách zapnuté aktivity chůze to přestalo měřit a hlásí to, že mám hodinky na ruce špatně umístěné. Začalo to měřit až po ukončení aktivity. Vím, že to nejsou hodinky určené primárně na sport, ale tak proč ty aktivity do nich dávají a inzerují to. Je to velmi zavádějící. Osobně se vracím ke Garminu. Samsung health snad nebudu ani komentovat Amatérská aplikace pro masu.

Autoři s nejvíce přijatými like