Podpora

Open search

Galaxy Watch - výškoměr a barometr

VYŘEŠENO
Explorer

Pořidil jsem si hodinky nedávno a jsem s něma celkem spokojen. I ta vydrž baterky z které jsem jsem měl největší obavy je celkem OK, hodinky vydrží při mém způsobu využití min. 3 dny. Jediná věc ,která mne rozladila je naprosta nefunkčnost vyškoměru a barometru. Výškoměr udává výšku cca až 100 m nižší oproti skutečnosti. I když nastavím výšku ručně na správnou hodnotu a  pak přepnu na další obrazovku tak výška se opět změní na nesmyslnou hodnotu. A barometrický tlak hodinky ukazuji ve velmí malem rozsahu , za dodu co je mám tak ukazovaly  v rozsahu 998- 1001 hPa. 

Teď, když piší příspěvek tak jsem v nadmořské výšce 247 m a hodinky ukazuji 169 m, tlak vzduchu je 983 hpa a hodinky ukazuji 1001 hPa.

Je to běžný projev hodinek, nebo je u mne něco špatně?

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Explorer

Tak otázka přesnosti měření nadmořské výšky a tlaku vzduchu vyřešena. Vyměnil jsem hodinky  a nové ukazuji jak nadmořskou výšku, tak i tlak vzduchu celkem přesně - v toeranci +- 5-10 hPa v souladu se skutečnou nadmořskou výškou a tlakoměrem. 

Tak že problém  minulých hodinek asi nebyl v algoritmu, ale  v senzoru. 

Zobrazit řešení v původním příspěvku

115 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 115
Superuser II
Superuser II

Ahoj, ohledně toho barometru, čert ví, jak přesně to má fungovat. U mě se to rozhodně mění:

Screen_20181214_215244.pngScreen_20181214_215247.png

 

 

Jestli jsou ty hodnoty správné, těžko říct, ale podle mapy.cz a podle vrstevnic jsem v místě, kde je asi 335m.n.m ve 2. patře, takže to plus minus asi 10m sedí.

Ten tlak je absolutní, zatímco meteostanice na netu ho hlásí přepočtené na hladinu moře. Takže když seběhnu do sklepa, hodinky by měly ukázat jiný tlak.

Funguje ti počítání vystoupaných pater? To s tím barometrem souvisí.

Není možné, že bys třeba nějak zanesl otvory, co jsou v hodinkách? Nevím na 100%, jestli to s barometrem souvisí, ale za kontrolu to stojí.

 

Jinak mě vypekly předchozí hodinky s Wear OS, kdy jsem vyšplhal na dvoutisícovky a ty potvory mě ošidily o 150 metrů. Pak jsem se v tom vrtal a bylo to asi proto, že GPS ukazovala pozici o pár desítek metrů vedle, a to v tom prudkém stoupání znamenalo hodně. To byl samozřejmě úplně jiný problém, já jen, že nic není dokonalé.

Explorer

P_20181215_082701.jpgP_20181215_082708 1.jpg

Explorer
Ahoj, na fotkách výše je stav ukazatelů výškoměru a barometru. Hodinky jsou umístěne v nadmořské výšce 247 m a barometrický tlak na digitálním barometru zcejchovaným s oficiálním tlakem na mošnovském letišti, od kterého bydlím cca 2 km je 984hPa.
Měření vystoupaných poschodí funguje, registruje poschodi když je výškový rozdíl cca 3,5- 3.8 metrů. Skutečná výška patra u nás doma je 3,2 m, tak když chci aby hodinky poschodí zaregistrovaly musím v horním patře zvednout ruku.Zkusím je ještě resetovat a uvidím zda se to nezlepší.
Musím přiznat,že sem z hodinek trochu zklaman, včera když jsem seděl v čekárně u lékaře cca 1 hodinu a četl jsem, tak to hodinky vyhodnotily jako spánek...
Asi to bude chtít ještě trochu vylepšít algoritmy jednotlivých měření,zkusím to vydržet do další aktualizace firmware.
Explorer

Soukromý život výškoměru a barometru mých hodinek Galaxy Watch

 

P_20181216_112822_001.jpgP_20181216_144846.jpg

Superuser II
Superuser II

Mrkni spíš na tu historii, jestli to reaguje, když se někam přesuneš.

Ohledně toho certifikovaného barometru, tak pozor, ten je přepočtený na hladinu moře. A že by se tlak změnil a oni to ještě neaktualizovali je klidně možné.

Mně třeba hodinky varují zhruba ve stejný okamžik, kdy mě začnou bolet záda, že se měnil tlak a asi se zhorší počasí.

Highlighted
Apprentice

Já mám trošku jiný problém s výškoměrem. Poslední týden mi začali hodinky špatně ukazovat podlaží. Nemusím za den vyjít žádné podlaží, ale hodinky mi jich ukáží i 50. Dokonce ve spánku mi hodinky ukáží 1 vyjité podlaží. Zkoušel jsem hodinky resetovat, když to nepomohlo, dal jsem je do továrního nastavení, které také nepomohlo. Aktuální SW mám. Reklamace?

Superuser II
Superuser II

Počkal bych na update. Taky mi to ukazuje v poslední době nějak moc podlaží. A že jste v klidu a najednou to napíše, že jste dosáhl ícle, tak tomu se lidi smějí už dlouho.

Apprentice

No to je fakt, počkám na update, reklamovat můžu později. Jináč od servisu jsem dostal odpověď: "Ano, může být buď vadný senzor na základní desce, nebo poškozený kryt s membránou."

Explorer

Tak nějak se to částečně spravilo. Výšku hodinky ukazuji v minusové toleranci cca - 20-30m a barometrický tlak cca + 10hPa. Budu pozorovat další vývoj. 

A poschodí počitaji v pořádku.

Autoři s nejvíce přijatými like