Podpora

Open search

Galaxy Buds: Neposlouchatelné sluchátka

Apprentice

Vážení vývojáři,

zakoupil jsem si sluchátka Samsung Galaxy Buds (SM-R170) a při připojení s notebookem/PC jsou nepoužitelné.

Zvuk je příliš komprimovaný, přerušovaný a plný zvukových artefaktů, které ve výsledku nejde poslouchat, natož srovnávat se sluchátky za sto korun.

Testoval jsem to na třech laptopech a jednom stolním PC. Všechny měly Win10 a aktuální drivery. Sluchátka jsem resetoval, aktualizoval, znova spároval, znova resetoval. Drivery na počítačích jsem rovněž aktualizoval, odinstaloval, nainstaloval a nesčetněkrát pároval.

Tento problém není tak vážný při připojení s mobilem (Samsung S8+), kde je zvuk čistý a kvalitní, jen občasně dochází ke zvukových glitchům při přechodu mezi vnitřkem budovy a venkem. Z toho tedy usuzuji, že to není hardwarový problém, ale softwarový.

Prošel jsem již mnoho diskuzí a koukal na "Jak na" videa, ale žádné řešení jsem nenašel. Prosím Vás, mohli by jste se někdo podívat na to, aby byly sluchátka konečně použitelné jako sluchátka?

9 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 9
Superuser II
Superuser II

Tak jsem to teď schválně zkusil a spojil sluchátka s notebookem.

Po prvním spárování a puštění písničky se mi skutečně zdálo, že je zvuk jakoby příliš komprimovaný. Zapnul jsem je tedy zpět do Note10+, kde se mi zdála kvalita lepší. Spojil jsem je tedy znovu s notebookem a zvuk byl najednou úplně v pořádku a z mého pohledu hráli stejně jako v telefonu. Přiznávám, že nejsem žádný expert na zvuk ze sluchátek, to by asi více poradil @pRo_lama, ale nyní mi přijde zvuk úplně v pořádku a rozhodně nemohu říci, že nejde poslouchat....

Superuser II
Superuser II

Teď to ještě zkouším a hrají úplně v pohodě...napadá mě, že jsem to možná zkusil v notebooku moc rychle a nenahráli se tam ovladače? a po cca minutě už bylo vše ok?

Notebook je Acer Nitro 5 a Win 10.

Apprentice

Jsem rád, že ti hrajou dobře. Ale, já nevím, co s tím.

Apprentice

Popravdě stejný problém také občas zaznamenám ale většinou stačí sluchátka vložit zpět do krabičky, zavřít, počkat 5s, znovu otevřít a připojit a je po problémech. Sluchátka vlastním již od vydání. Pokud problémy přetrvávají doporučuji reklamovat, nejspíše vadný kus.

Hezký den 😉

Galaxy S10; Galaxy Tab S6; Galaxy Buds; Gear Fit2
Superuser I
Superuser I

Podobné problémy jako @Matoada ale přesně mi pomohlo sluchátka dát do pouzdra a pak je znovu zapnout. Přijde mi jakoby sluchátka měla rozdílné nastavení pro použití uvnitř budovy a venku, a pokud poslouchám doma a přejdu ven, tak se nastavení nepřepne... S počítačem doma vyzkouším - mám zánovní notebook Dell s Win10.

Galaxy S10+ 128 GB + Galaxy Watch 46mm
Apprentice

Problém při přechodu z vnitřku ven je vyřešen vložením zpět do kolébky. Díky za tip!

Ten zbytek však zůstává, zkusím reklamaci.

Superuser I
Superuser I

@L01 Tak jsem vyzkoušel připojit ke svému notebooku Dell Inspiron 7580. Jako zdroj hudby jsem použil Spotify, které používám na telefonu - nastavení kvality streamování na nejvyšší. Po prvním připojení se začal zvuk ve sluchátkách zpomalovat a přeskakakovat, nebylo to poslouchatelné. Takže šup do krabičky, zavřit a vyndat a znovu. Zvuk již nepřeskakoval, ale jak již tady bylo zmíněna, tak zvuk je výrazně více komprimovaný než už připojení s telefonem, kvalita je jako u sluchátek za párset korun.. Bohužel Galaxy Buds asi opravdu nejsou sluchátka vhodná k PC 

Superuser II
Superuser II

Mě teda zvuk ve sluchátkách po prvním připojení nezpomaloval ani nepřeskakoval, pouze byl jakoby více komprimovaný a byla znát nižší kvalita. Do krabičky jsem je ale nedával, jen spojil zpět s Note 10+, pak zase k PC a potom hráli normálně...

Superuser I
Superuser I

@AndroidGuru  dík za tip, ještě to zkusím 

Autoři s nejvíce přijatými like