Wsparcie

Open search

Baaardzo długie ładowanie bezprzewodowe S8+

ROZWIĄZANE
First Poster

Baaardzo długie ładowanie bezprzewodowe S8+

Witam,

Zakupiłem niedawno Galaxy S8+ i dokupiłem do niego dedykowaną ładowarkę bezprzewodową (EP-PG950). Nie ładowałem nią zbyt często i nie przyglądałem się jak to wygląda z szybkością ładowania w porównaniu do przewodowego. Ostatnio jednak przerzuciłem się na częstsze ładowanie bezprzewodowe i zauważyłem dziwne coś... mianowicie kładę telefon na ładowarkę (ok. 30% baterii), piknęło że zaczęto ładowanie bezprzewodowe i na telefonie info przewidywany czas ładowania - ok 3h. Myślę, no pięknie - czas będzie prawie że porównywalny z przewodowym (gdzie do pełni zajmuje to 2-3h na szybkim ładowaniu)... i pierwsze zdziwienie - po ponad 3h ładowania - bateria ma nieco ponad 40%!!! A jeszcze lepsze jest to że napełnienie do 100% baterii ładowarce zajęło ok. 10h!!! i to na włączonej standardowo opcji Fast Charge!

I tu zacząłęm się zastanawiać - wiadomo, bezprzewodowe ładowanie zajmie więcej czasu od przewodowego - ale bez przesady nie 3-4x więcej, ale czy to jest normalne? Czy może walnięta jest ta postawko-ładowarka?

Dodam, że w telefonie nie grzebałem w ustawieniach ładowania, zarówno bez- jak i przewodowe włączone mam opcje szybkiego ładowania, używam orginalnej ładowarki i kabla dostarczonego razem z telefonem, mam niemodyfikowany Android 7.0.

Etykiety (2)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Expert

Dot.: Baaardzo długie ładowanie bezprzewodowe S8+

Witaj Th3id3. Opisane sytuacje nie jest prawidłowe, pomimo, że ładowanie indukcyjne jest wolniejsze, nie powinno trwać tak długo. Zalecam w takim razie przekazanie ładowarki do sprzedawcy w celu zareklamowania jej. Gwarancja na tego typu akcesoria to 6 miesięcy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
2 ODPOWIEDZI
Expert

Witaj Th3id3. Opisane sytuacje nie jest prawidłowe, pomimo, że ładowanie indukcyjne jest wolniejsze, nie powinno trwać tak długo. Zalecam w takim razie przekazanie ładowarki do sprzedawcy w celu zareklamowania jej. Gwarancja na tego typu akcesoria to 6 miesięcy.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
First Poster

Ja tez mialem ten problem na s7 note 8  laduje o 1.5h dluzej nawet wymienilem i problem zostal taki urok lepiej sieciowa

Autorzy z największą liczbą like
Użytkownik Liczba like
62
36
10
2
2