Wsparcie

Open search

błąd NSIS podczas instalacji SideSync na PC z Win 10

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam wszystkich.

Chciałem zainstalować oprogramowanie SideSync na PC z Win 10 (64bit). Pobrałem ze strony Samsunga plik SideSync_4.7.5.181.exe ale przy próbie instalacji otrzymuję komunikaty:

1. że plik pochodzi z niewiadomego źródła,

2. zgłoszenie błędu NSIS.

Zignorowanie 1. i próba obejścia 2. przez uruchomienie instalki z poziomu wiersza poleceń z komendą /NCRC nie przyniosło rezultatu. Instalacja się rozpoczyna, ale po chwili wyświetla się komunikat, że archiwum jest uszkodzone i proces się zawiesza. Może ktoś z Was ma jakiś pomysł, co z tym zrobić. Dziękuję i pozdrawiam,

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Voyager

Cześć @gordom

Czy to na pewno program ze strony http://www.samsung.com/pl/support/convergence/sidesync/ ?

Program ten spawdzałem u siebie, na Win10 normalnie się instaluje, bez błędów.

Czy na pewno pracujesz na koncie w systemie Windows które ma prawa administratora? Czy masza zainstalowanego antywirusa? Jeżeli tak, to na czas instalacji wyłącz go, bo może blokować instalację.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
2 ODPOW. 2
Voyager

Cześć @gordom

Czy to na pewno program ze strony http://www.samsung.com/pl/support/convergence/sidesync/ ?

Program ten spawdzałem u siebie, na Win10 normalnie się instaluje, bez błędów.

Czy na pewno pracujesz na koncie w systemie Windows które ma prawa administratora? Czy masza zainstalowanego antywirusa? Jeżeli tak, to na czas instalacji wyłącz go, bo może blokować instalację.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Apprentice
Pomogło wyłączenie antywirusa. Swoją drogą pobierałem plik kilkakrotnie (zarówno z polskiej jaki i angielskiej strony) i za każdym razem sumy kontrolne poszczególnych plików były inne. Dzięki za sugestię z wyłączeniem antywirusa.
Autorzy z największą liczbą like