Wsparcie

Open search

Zabezpieczanie danych za pomocą aplikacji Mój Sejf

Highlighted
ROZWIĄZANE
DamianK Moderator
Moderator

Witajcie

Dziś chcę Wam w skrócie opisać działanie aplikacji Mój Sejf. Jest to następca usługi myKnox, która została wygaszona w grudniu zeszłego roku. W niektórych telefonach funkcja ta może być podpisana jako Bezpieczny Folder.

Aplikacja ta pozwala na zabezpieczenie wielu rzeczy, takich jak prywatne pliki, aplikacje, kontakty, zdjęcia, wpisy kalendarza i inne.

Screenshot_20180707-110516_Secure Folder.jpgWidok aplikacji Mój Sejf po pierwszej konfiguracji

Bardzo ważne jest to, że aplikacje przeniesione do Sejfu są tam jako oddzielne, niezależne instancje. W związku z tym, dane utworzone w Sejfie bądź przeniesione do niego, nie będą dostępne poza nim.

Jako przykład mogę podać zdjęcia. Gdy uruchomisz aplikację aparatu z poziomu Sejfu, wszelkie zdjęcia zrobione w ten sposób będą widoczne jedynie z poziomu Galerii w Sejfie. Tak samo dzieje się na przykład w przypadku kontaktów.

Screenshot_20180707-110927_Contacts.jpgEkran kontaktów poza SejfemScreenshot_20180707-111038_Contacts.jpgEkran aplikacji Kontakty w sejfieScreenshot_20180707-111045_Contacts.jpgDodawanie kontaktu z poziomu sejfuScreenshot_20180707-111139_Contacts.jpgWidok po dodaniu kontaktu

Analogicznie, jeżeli zabezpieczysz wiadomości e-mail za pomocą Sejfu, nie będą one wyświetlane nigdzie indziej.

Sama aplikacja może być zabezpieczona za pomocą standardowych blokad – PINu, wzoru bądź hasła.

Pliki przenoszone do sejfu można przenieść całkowicie lub wykonać ich kopię, tak by zachować również tę niezabezpieczoną wersję przenoszonego pliku.

Screenshot_20180707-110736_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-110750_Secure Folder.jpg

Aplikacja Mój Sejf posiada swoje własne ustawienia, dotyczące głównie dostępu do aplikacji i treści wewnątrz niej. Poniżej kilka screenów z ustawień aplikacji. Są dość zrozumiałe, jeżeli natomiast któraś opcja budzi Wasze wątpliwości, zachęcam do dyskusji.

Screenshot_20180707-105304_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-105327_Settings.jpgScreenshot_20180707-105336_Secure Folder.jpgScreenshot_20180707-105343_Secure Folder.jpg

Czy zabezpieczacie swoje dane za pomocą tej aplikacji? Czy ta funkcja jest dla Was przydatna? Dajcie znać w tym wątku.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
DamianK Moderator
Moderator

@Justyna9

Trudno powiedzieć, co jest przyczyną.

Przed chwilą wykonałem jeszcze test, zaznaczyłem 15 zdjęć z pamięci telefonu > klawisz menu > przenieś do kontenera mój sejf. Zdjęcia przeniosły się automatycznie i były widoczne w sekcji Mój sejf > Galeria.

Potem przeniosłem je z powrotem poza Sejf i były widoczne w Galerii.

Spróbuj wykonać jeszcze jakieś zdjęcie aparatem i przenieść je do Sejfu w ten sposób. Jeżeli nie będzie to wyglądało tak, jak opisałem powyżej, jest jakiś problem z samą aplikacją.

Daj znać, jak sprawdzisz.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
46 ODPOWIEDZI
Apprentice

A czy pliki trzymane w Moim Sejfie można wysyłać np.za pomocą messengera?Czy jest możliwość przeniesienia ich do publicznego folderu w celu wysłania przez komunikator? 

KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @Bacio1987

Możesz wysyłać pliki znajdujące się w sejfie przez opcję tradycyjnego udostępniania.

Poniżej przykład udostępnienia zdjęcia.

1. Otwierasz Mój Sejf.

1.jpg

2. Wybierasz Galerię, zaznaczasz zdjęcie, a następnie opcję UDOSTĘPNIANIE.

2.jpg

3. Ostatni krok to wybór pozycji "Więcej aplikacji". Pojawi się lista aplikacji, w których możesz udostępnić zdjęcie.

3.jpg          4.jpg

Mam nadzieję, że przekazane informacje będą pomocne.

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Observer

Dlaczego "mój sejf" korzysta z internetu? 150 mb w miesiąc. To trochę dużo jak na aplikacje  która takiego dostępu nie potrzebuje

Superuser II
Superuser II
A kopia bezpieczeństwa twoich danych? Ty chronisz je w sejfie, a sejf chroni je poprzez kopię w chmurze.
Możesz nie wytłuszczać tekstu?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
Observer
Jeżeli nie mam podłączonego konta do kopii zapasowej i nie korzystam z tej funkcji to dlaczego mimo wszystko są pobiera lub wysyłane dane?
Superuser II
Superuser II

Dziwna sprawa, bo u mnie bo u mnie aplikacja loguje mnie do konta Samsung i pierwsze o czym informuje to konieczność wykonania kopii na wypadek blokady sejfu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
First Poster

Witam. Chciałem zapytać, czy jeżeli przeniosłem jakieś zdjęcia do Mojego sejfu (ale nie zachowałem kopii w usłudze Samsung Cloud), to czy mogę je stamtąd "wyjąć" z powrotem do Galerii? Nigdzie takiej opcji nie widzę niestety.

KrzysiekK Moderator
Moderator

Cześć @themenq

Tak, jest taka możliwość. Napisz tylko z jakiego telefonu korzystasz. Sprawdzę dokładną ścieżkę.

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
First Poster
Galaxy S7 Edge
Autorzy z największą liczbą like