Wsparcie

Open search

Samsung Gear S3 - problem z automatycznym wygaszaniem ekranu

First Poster

Witam!

 

Od dosłownie paru dni jestem posiadaczem Samsunga Gear S3 i wydaje mi się, że jedna rzecz nie funkcjonuje w sposób prawidłowy. Mianowicie, podczas używania aplikacji sportowych (S Health oraz Endomondo) tarcza zegarka automatycznie gaśnie po paru sekundach. Wydaje mi się, że nie powinno to być normalne działanie. Jeżeli np. mam włączone Endomondo i jadę na rowerze, to trudno, abym za każdym razem gdy chcę sprawdzić tento albo czas zdejmował rękę z  kierownicy albo majstrował przy tarczy, aby włączyć wyświetlacz. 

Chciałem ten problem pośrednio rozwiązać ustwiając dłuższy czas wygaszania ekranu, ale mam wrażenie, że to równiez nie funkcjonuje prawidłowo tj. obojętnie czy ustawię 15 sec czy 5 min ekran (w momencie gdy opuszczę rękę) gaśnie automatycznie. Włączenie funkcji "always on display" niczego nie daje, bo pokazuje mi tylko wtedy tarczę zegarka.

 

Dodam jeszcze, że zrobiłem reset do fabrycznych ustawień i nic to nie pomogło. Nie mam też wgranych żadnych aplikacji, oprócz wspomnianego Endomondo. 

 

Byłbym wdzięczny za poradę. Niestety nie znalazłem nigdzie informacji, czy jest to prawidłowe działanie tego urządzenia. Jeżeli tak, to będę naprawdę zawiedziony, gdyż jest to kompletnie niefunkcjonalne, a o tym w żadnym teście nikt nie wspominał.

 

Pozdrawiam

mch

3 ODPOWIEDZI
First Poster

W nawiązaniu do wcześniejszego postu, wydaje mi się, że rzeczywiście ten zegarek działa w taki, niestety trzeba to powiedzieć, "***** sposób". Na szczęści są aplikacje, które powodują, że tarcza zegara się nie wygasza. Jedną z polecanych jest I am Alive. 

First Poster

Już moglibyście skończyć z tą "poprawnością polityczną". Naprawdę, słowo "k*r*e*t*y*ń*s*k*i*e", nie zasługuje na wykropokowanie.

mch

Explorer

Korzystając z Endomondo, w trybie treningu nie mam opisanego problemu. Za każdym razem gdy podniosę rękę, widzę ekran aplikacji Endomondo, a nie tarcze zegarka. Sprawdzone na T2.

Autorzy z największą liczbą like