Wsparcie

Open search

S3 gear nie działa na tatuażu

Highlighted
ROZWIĄZANE
Observer

Witam, mam problem z zegarkiem s3 mianowicie nie mierzy pulsu oraz nie działa opcja stałego podswietlenia na tatuażu ktory mam na nadgarstku czy mozna cos z tym zrobić? Czy tak juz musi być. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

Witaj @Forest93. Przejrzałem na szybko kilka stron w internecie i niestety nie mam dobrych wiadomości. Optyczny pomiar tętna może być niedokładny lub niemożliwy w momencie kiedy na ciele znajduje się tatuaż. Dzieje się tak ponieważ ciemniejszy kolor skóry blokuje dostęp światła z czujnika.

6 ODPOWIEDZI
Superuser I
Superuser I

Witaj @Forest93. Przejrzałem na szybko kilka stron w internecie i niestety nie mam dobrych wiadomości. Optyczny pomiar tętna może być niedokładny lub niemożliwy w momencie kiedy na ciele znajduje się tatuaż. Dzieje się tak ponieważ ciemniejszy kolor skóry blokuje dostęp światła z czujnika.

Observer
Czyli nie wykrywa ze jest założony na tatuażu, dobra dzięki za szybko odpowiedź
Superuser I
Superuser I

@Forest93, tak. Sprawdź działanie na drugiej ręce lub u innej osoby. Wtedy powinno być wszystko w porządku.

Observer

Problem z tym ze mam na obu rękach xd

Superuser I
Superuser I

@Forest93, spróbuj założyć odwrotnie zegarek tzn. tak żeby tarcza była po wewnętrznej stronie ręki. Jeżeli jednak tatuaż jest po obu stronach to niestety będziesz musiał pożyczyć od kogoś rękę

Troubleshooter

Galaxy Watch także nie działa na tatuażu.

@Forest93Gdzieś kiedyś widziałem, że ludzie przyklejali sobie plaster na rekę i na niego zakładali zegarek. Dzięki temu działał Always On Display. Możesz spróbować.

Autorzy z największą liczbą like