Wsparcie

Open search

Gear S3 frontier synchronizacja kalendarza

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Dzień Dobry

Używam Gear S3 Frontier od tygodnia i stwierdzam bardzo irytujący problem.

Mam w telefonie (Galaxy A3 2017) zapisane wydarzenia w kalendarzu (na koncie Google). Za każdym razem kiedy usunę wydarzenie z zegarka - znika ono z kalendarza telefonu. Czyli - pojawia mi się powiadomienie na zegarku - usuwam je, i przy najbliższym połaczeniu z telefonem - znika z kalendarza w telefonie.  Ponieważ początkowo w aplikacji Wear w telefonie były włączone powiadomienia z kalendarza - nie dziwiło mnie to aż tak bardzo, ale po wyłączeniu komunikacji z kalendarzem w aplikacji Wear, po przeniesieniu jednego z wydarzeń w telefonie na inny termin - przesunęło się także w zegarku.

Pytanie - jak skutecznie wyłączyć komunikację między kalendarzem z telefonu, a kalendarzem w zegarku?

Nie wiem także dlaczego, jeśli usunę informacje o połączeniach z zegarka - znikają z listy ostatnich połączeń z telefonu (telefon i połączenia nieodebrane sa również wyłączone w Wear). 

Dziękuję z góry za pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Helping Hand

To co tu opisałeś, to całkowicie normalne działanie. Aplikacja "Telefon" i "Kalendarz" synchronizuja się z telefon. Więc jak coś usuniesz/dodasz na zegarku, to samo stanie się na telefonie i na odwrót.

@Tomaszk1  napisał(a):
Ponieważ początkowo w aplikacji Wear w telefonie były włączone powiadomienia z kalendarza - nie dziwiło mnie to aż tak bardzo, ale po wyłączeniu komunikacji z kalendarzem w aplikacji Wear, po przeniesieniu jednego z wydarzeń w telefonie na inny termin - przesunęło się także w zegarku.

W aplikacji Wearable wyłączasz tylko powiadomienia, ale nie synchronizację.

Szukałem u siebie sposobu na zablokowanie tego, ale nic nie znalazłem. Jedyne rozwiązanie, to niełączenie zegarka z telefonem. Wtedy unikniesz synchronizacji.

1 ODPOWIEDŹ
Helping Hand

To co tu opisałeś, to całkowicie normalne działanie. Aplikacja "Telefon" i "Kalendarz" synchronizuja się z telefon. Więc jak coś usuniesz/dodasz na zegarku, to samo stanie się na telefonie i na odwrót.

@Tomaszk1  napisał(a):
Ponieważ początkowo w aplikacji Wear w telefonie były włączone powiadomienia z kalendarza - nie dziwiło mnie to aż tak bardzo, ale po wyłączeniu komunikacji z kalendarzem w aplikacji Wear, po przeniesieniu jednego z wydarzeń w telefonie na inny termin - przesunęło się także w zegarku.

W aplikacji Wearable wyłączasz tylko powiadomienia, ale nie synchronizację.

Szukałem u siebie sposobu na zablokowanie tego, ale nic nie znalazłem. Jedyne rozwiązanie, to niełączenie zegarka z telefonem. Wtedy unikniesz synchronizacji.

Autorzy z największą liczbą like