Wsparcie

Open search

Galaxy s7 edge

First Poster

Witam. Od tygodnia posiadam Galaxy s7 edge i już drugi raz przytrafiła mi się taka sytuacja, mianowicie podczas ładowania tel ładowarka standardowa z zestawu urządzenie po pewnym czasie przestaje reagować na jakie kolwiek przyciski mimo że wydobywa z siebie dźwięki takie jak alarm mojego budzika o poranku problem w tym że nie byłem w stanie go wyłączyć ponieważ ekran nie reagował i był czarny. Pomogło jedynie otworzenie klapki ż karta sim i kartą pamięci. Zabieg ten wywołał coś w rodzaju restartu telefonu i włączeniu go ponownie. Może To wina mojej karty pamięci? Czy ktoś miał podobny problem a może to wina nieodpowiednich ustawień? Lub zbyt długiego ładowania?

1 ODPOWIEDŹ
Expert
Witaj Michal23. Takie działanie jak opisałeś może być powodowane kartą pamięci. Zdarzały się w przeszłości przypadki, gdzie winowajcą była właśnie uszkodzona karta pamięci. Wyjmij ją i poobserwuj czy urządzenie będzie działało prawidłowo. Ładowanie telefonu przez długi okres czasu nie powoduje takich sytuacji, sam ładuje urządzenia przez całą noc i nigdy nie spotkałem się z taką usterką.

Jeżeli natomiast nie pomoże usunięcie karty pamięci, zalecam wykonanie kopii zapasowej danych w urządzeniu programem Smart Switch, który pobierzesz stąd:

http://www.samsung.com/global/download/smartswitchwin/

Dane zapisane w karcie SIM i SD są bezpieczne. Następnie przywróć ustawienia fabryczne urządzenia, funkcja ta znajduje się tutaj:

USTAWIENIA > ZARZĄDZANIE OGÓLNE > WYZERUJ > USTAWIENIA FABRYCZNE

Jeżeli działania, które podałem nie przyniosą wymiernych efektów polecam skorzystać z usług autoryzowanego punktu serwisowego. Tam technik przeprowadzi diagnostykę sprzętu i będzie w stanie wykryć występujące w nim nieprawidłowości.

Spis punktów autoryzowanych serwisów na terenie całego kraju znajdziesz na poniższych stronach internetowych:

http://www.ccsonline.pl
http://www.ctdipolska.pl

Na stronach tych możesz również pozyskać informacje na temat darmowej wysyłki kurierem urządzenia do jednego z centrów serwisowych pod Warszawą w ramach gwarancji.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!
Autorzy z największą liczbą like