Wsparcie

Open search

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

Apprentice

Witam, kupiłem w sobotę Galaxy S7, no i nieszczęsliwie dokonałem aktualizacji, nie wiedziałem że coś takiego się dzieje, czy mamy jakieś informacje, czy Samsung pracuje nad tym problemem, czuwanie sieci, pożera baterię :( nie znam się na tyle na wygrywaniu softów itd, i nie wiem co moge zrobić żeby wrócić stary system czy wgrać np Nugata, czy serwis samusnga może to zrobić, nie chce stracić gwarancji :(

Z tego co wiem coś już naprawili. Wyszła poprawka z zabezpieczeniami lipcowymi nie jest jeszcze dostepna w Polsce (chyba ornage w pl wypuściło)

Apprentice

czyli pozostaje czekać i wierzyć że coś naprawią ? telefon nie brandowany kupiony w sklepie z elektronika w PL, euro rtv agd, mam nadzieje że nazwe sieci sklepów mogę wpisać

Wydaje mi się że to kwestia kilku dni. Dostały poprawkę juz Niemcy, Wilka Brytania, Szwajcaria i kilka innym krajów. Ps: jak chcesz wrócić do nougata to wygooglaj: s7 android. Wysokczy forum tam znajdziesz informacje jak w prosty sposób wrócić do nougata. Nie nabijesz flagi i nie utracisz co z tym idzie gwarancji

Apprentice
jestem na tyle lewy w tym temacie że coś popsuje pewnie, a po pierwszym uruchomieniu chyba jeszcze byłem na andku 6.0
Apprentice

witam, dostałem jakąś aktualizację, jako lipcowe poprawki zabezpieczeń, ale mało ważyła, i wersja modemu chyba jest ta sama, ktoś jest w stanie powiedzieć po screenach czy będzie lepiej z tym czuwaniem baterii bo ja tego tematu nie ogarniam Screenshot_20180725-103550_Software update.jpginfo. o aktualizacjireceived_1980925728605669.jpegprzed aktualizacjąScreenshot_20180725-104458_Settings.jpgpo aktualizacji

Superuser II
Superuser II
Opis aktuslizacji mało szczególowy, aby na jego podstawie można było odnieść się do tego konkretnego przypadku. W kwestii poprawek związanych z samym systemem warto raczej podpytac google, bo to taczej oni za to odpowiadają. :(

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.

Na początku powiem ze nie pracuje dla smasunga. Ale samsung ma rację, nie patrzcie na czuwanie sieci. To tylko błąd obliczeniowy, który zlicza zużycie wszystkuch aplikacji korzystających z LTE. Problem to kernel, który nie zawsze wprowadza urządzenia w tzw deep sleep na LTE. W tej aktualizacji jest nowa wersja kernela. Zainstalowałem, wydaj mi się ze jest lepiej, system nie ciagnie baterii przy wyłączonym ekranie.

Moje spostrzeżenia co do nowej wersji Oreo. Nadal jest problem z baterią na włączonym ekranie, leci jak głupia, natomiast poprawiło się na wyłączonym ekranie, wydaje mi się że przechodzi prawidłowo w stan uśpienia.

Niestety nadal są błędy: standardowe czuwanie sieci na pierwszym miescy które zlicza energie aplikacji wykorzystujących LTE, co więcej teraz w statystykach mamy tylko ekran, czuwanie sieci, połączenia głosowe i system android. Resza aplikacji nie zjada baterii, korzystając z przeglądarki przez godzinę, mam info w konserwacji urządzenia że zużyła 0%. Jak to jest że wypuszczjąc oprogramowanie CSC "EVR" czyli Wielka Brytania, wrzuciliście nowy już naprawiony modem który niweluję nieprawidłowe wyswietlanie czuwania sieci, natomiast XEO czyli polska puszczacie stary modem z pierwszej aktualizacji. Nie bedę tutaj wylewał złości bo nie o to chodzi na tym forum, ale czuję się jakbym przystąpił do beta tetów oprogramowania, jeszcze płacąc za telefon. Z tego co wiem nie zapisywałem się w samsung members na beta testy oprogramowania. Jest to troche frustrujące

Apprentice
Ciekawi mnie tylko czy wprowadza i w Polsce wszystkie poprawki, zaczyna mnie to denerwować, i prawdę mówiąc żałuję że kupiłem ten telefon... i chyba 1 i ostatni samsung.
Gdybym się jeszcze znał na systemie to sam bym sobie wgrał stary stabilny system, ale nie potrafię, i nie ryzykuje, a szajmsung w serwisie pewnie nie może zrobić downgradea
Autorzy z największą liczbą like