Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy J3 (2016): Brak możliwości synchronizacji z kontem samsung po aktualizacji 11.2017

(Temat utworzony: 23-12-2017 11:36 PM)
3332 Wyświetlenia
Szechem
First Poster
Opcje

Witam,

 

Po ostatniej aktualizacji z listopada 2017 nie mogę w moim samsungu j3 sm-j320fn zsynchronizować się z kontem samsung. Chcę przenieść wiadomości z galaxy grand neo za pomocą tego konta.

Dodam, że logowanie do konta przebiega prawidłowo. Po wejsćiu na konto samsung w zakładce konta wyświetla się "synchronizacja wyłączona" i jedyne opcje: profile telefonu, zasady i warunki, opis, pomoc. W ustawieniach da się jedynie usunąć konto. Włączanie i wyłączanie automatycznej synchronizacji nic nie pomaga.

Dodatkowo niepokoi mnie zachowanie konta google. Załącza się logowanie i po jakimś czasie wyłącza. Czasem trzeba wymusić zalogowanie się na to konto wchodząc w zakładkę konta.

Uprzejmie proszę o pomoc w tej sprawie. W pierwszej kolejności zależy mi na koncie samsung.

 

Pozdrawiam

0 Like
13 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
Czy Grand Neo jest dalej zalogowany do tego konta?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Szechem
First Poster
Opcje

Tak, jest zalogowany. Ale nie to jest problemem. Wygląda na to, że ostatni update w ogóle nie zawiera aplikacji "Kopia zapasowa i odzyskiwanie", "Samsung Cloud Data Relay" i "Samsung Syncadapters".
Zgodnie z zaleceniem z wiadomości prywatnej, postanowiłem użyć Kies'a i zainstalować rom od nowa. Niestety, bez skutku. Prawdopodobnie ostatni rom nie zawiera powyższych aplikacji! Chyba trzeba będzie szukać starszej wersji romu i użyć Odin'a.

0 Like
jauser
Apprentice
Opcje

Czy ktos ma jakas solucje na w/w dolegliwość? Inna niz flashowanie starszym romem ...

pozdrawiam

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A próbowałeś przenieść dane między urządzeniami z pomocą konta, na stronie Find my Mobile.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Szechem
First Poster
Opcje

Szewcu, opcja ze strony nie działa, próbowałem jej wcześniej przed flashem. Brakuje na telefonie "Samsung Cloud Data Relay" by to wykonać.
Po za flashowaniem można próbować przenieść dane z innego telefonu z pomocą smart switch. W przypadku przywracania kontaktów/sms/mms z konta samsung niestety to tak nie zadziała bez aplikacji wewnętrznych które wymieniłem wcześniej. Trzeba próbować jakoś zainstalować te aplikacje ręcznie lub poradzić się samego samsunga.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Szechem

A słuszałeś o Helium? Pełną funkcjonalność osiąga na zrootowanym telefonie, ale aby przenieść SMS-y, historię połączeń oraz dane aplikacji wystarczy jej okrojona funkcjonalność. Przed należy oczywiście zainstalować Helium na obu smartfonach, a następnie na kompie w postaci programu lub dodatku do Google Chrome. Tu masz link do Helium Desktop

Tu ze sklepu na telefony: Helium. Poszukaj w sieci opisu jak z tego skorzystać (bo z tego co pamiętam, to jakaś aktywacja fona była przez kompa, czy coś) i spróbuj.

Jest jeszcze taka aplikacja jak CLONEit. - też możesz spróbować.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
jauser
Apprentice
Opcje

Ze względu na brak czasu wgralem starego ROMa i podnioslem wersję przed ostatniej. 

rzeczywiście brakuje kilku komponentów potrzebnych do synchronizacji, widac to juz przy pierwszym logowaniu do konta samsung (przy pierwszej konfiguracji telefonu/boocie). najnowszy ROM mial wylistowane tylko : samsung app store (tragedia,IMO moga z tego zrezygnować) oraz find my device. Zakładam ze brakujace aplikacje powinny byc zastąpione przez Samsung Cloud... ale J320fn raczej nie będzie tego wspieral. .. nie wierzę w celowe przeoczenie tak ważnej funkcji w opublikowanej aktualizacji...pewnie stad po macoszemu wlaczona jest jedynie opcja backupu na Google... a przecież nie jest konieczne konfigurowanie googla zeby uzywac tego telefonu - dbalo o to "samsung account".

 

Dodatkowo zauważyłem dość enigmatyczny wpis w "profilu" konta samsung: 

 

Szanowni klienci,

Pozdrawiamy. To jest wiadomość od zespołu Samsung account.

Pragniemy poinformować, że nowe zasady i warunki zaczną obowiązywać od dnia 11 stycznia 2018 r.

■ Główne zmiany
- Sformułowanie „dane aplikacji” zostanie usunięte z dokumentu opisującego zasady i warunki, ponieważ usługi tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych aplikacji nie będą już świadczone w usłudze Samsung Cloud.

※ Jeśli nie wyrazisz jasno swojego sprzeciwu wobec zmian w Warunkach korzystania przed datą ich wejścia w życie lub jeśli będziesz korzystać z usługi po ich wejściu w życiu, uznane zostanie, że wyrażasz zgodę na Warunki korzystania. Prosimy pamiętać, że przywileje korzystania z usługi mogą zostać ograniczone lub zawieszone, jeśli nie wyrazisz zgody na zmienione Warunki korzystania.

Szczegółowe informacje na temat tych zmian dostępne są na stronie:
https://account.samsung.com/membership/terms
W przypadku pytań dotyczących zmian, prosimy o kontakt za pomocą strony http://help.content.samsung.com

Dziękujemy za korzystanie z usług firmy Samsung.

Samsung account
0 Like
jauser
Apprentice
Opcje

Czy ma ktoś jakiś update? 

Czy na tych forach można uzyskac odpowiedz od pracowników Samsunga ( kontakt via oficjalna droga to tragedia. Zgloszenie na @ rowniez.) ? 

Po kolejnych updateach wciaz brak konta samsung w liście "kopia zapasowa i przywracanie". Dosłownie nic. 

 

0 Like
Michal_P
Voyager
Opcje

Cześć @jauser

Na forum możesz liczyć na wsparcie Ekspertów- @Damian K, @KrzysiekK, @TomekR odpowiedzcie na pytania jausera.

Michał P

0 Like