Wsparcie

Open search

upscaling do 4K

First Poster

Witam,

Jak działa upscaling w telewizorach Samsung, np. UE65MU6102?

Czy to działa "z automatu"? Czy trzeba ręcznie uruchomić?

Jak w ogóle sprawdzić w jakiej rozdzielczości w danej chwili wyświetla?

Kiedy włączam np. TVN HD - po nacisnieciu "info" - pokazuje 1920x1080;

Netflix pokazuje 2160p, ale nie jestem pewny czy ta wartość dotyczy strumienia czy wyświetalcza?

Jacek.

6 ODPOW. 6
Superuser II
Superuser II
Wszystko działa z automatu. Obraz wyświetlany jest w takiej rozdzielczości jak podana jest w sygnale. Wyświetlana informacja dotyczy rozdzielczości podawanej w sygnale. Ale jak wiadomo, rozdzielczość nie koniecznie idzie w parze z jakością. Jeżeli masz jakieś urządzenie wideo, które umożliwia w trakcie odtwarzania zmianę rozdziałki, może sprawdzić jak to wygląda, jak spada jakość obrazu, gdy zmniejszasz rozdzielczość. Na taką zabawę pozwalają np. dekodery satelitarne.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Tak, zgadza się, upscaling działa z automatu. Jednak nie jest tak, że informacja dotyczy rozdzielczości podanej w sygnale. Upscaling automatycznie działa o jeden poziom w górę, dlatego oglądając np. TVN HD - po nacisnięciu "info" pokazuje FHD. Kiedy z kolei leci film z odtwarzacza w FHD - po nacisnięciu "info" pokazuje UHD.

Highlighted
Superuser II
Superuser II
Niestety na Q7F przy sygnale z zewnętrznego źródła nie uzyskam info o rozdziałce. :( Pilot pod tym samym przyciskiem podpina funkcje z obsługi dekodera :(

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Voyager

@Szewcu72 za dodatki w poście już masz like

Superuser II
Superuser II
Rozwijam się

Voyager
Absolutnie taaaaaaaaaaaaakkk
Autorzy z największą liczbą like