Wsparcie

Open search

samsung ue49nu7172 problem z połączeniem screen mirroing na laptopie

Apprentice

Witam,

Posiadam telewizor SAMSUNG UE49NU7172 oraz laptopa lenovo y700, gdy chcę użyć opcji ,,Wyświetlaj na innym ekranie", wykrywa laptop telewizor, łączę się z nim, a po chwili otrzymuję błąd połączenia.

Próbowałem wiele rzeczy, ale nie potrafię znaleźc rozwiązania.. Czy ktoś może miał podobny problem i wie jak go naprawić?

16 ODPOW. 16
Legend

@Oldis Juz na forum mamy masę takich tematów jak ten https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Tv-samsung-UE58NU7102-nie-%C5%82%C4%85czy-z-laptopem-...

Czy w TV masz już najnowszy firmware wer 1270 ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Jasne, widziałem już te tematy i próbowałem. Tak samo ten temat z IPv6 od netii i parę innych. 

Co do wersji, myślałem, że mam najnowszą, bo ,,aktualizuj" świeci się na szaro, ale widziałem gdzieś na angielskim forum samsunga, że niektóre wersje trzeba wgrywać ręcznie, dlatego to zrobię zaraz. Sądzisz, że to załatwi sprawę?

Legend

@Oldis  Najnowszy firmware możesz pobrać z stąd 

https://www.samsung.com/pl/support/model/UE49NU7172UXXH/ znajduje się na samym dole strony też jest instukcja jak wgrać przez USB. Czasem systarczy odłączyć TV od prądu też pomaga.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Dzięki wielkie, niestety aktualizacja oprogramowania nie przyniosła rezultatu :/.

Jeszcze jakieś pomysły, czego mógłbym spróbować?

Legend

@Oldis  Czy sprawdzałeś sterowniki karty WLAN też może sprawdzić BIOS ? Może też blokować jakiś program antywirusowy nie wiem jaki masz ?

Apprentice

Nie używam żadnych programów antywirusowych od paru dobrych lat. Windows Defender także wyłączony, bo gdzieś czytałem, że mógłby to on powodować. Spróbuję jeszcze sterownik karty WLAN zaaktualizować ręcznie, ale komputer jest świeżo po formacie i były aktualizowane dwa tygodnie temu :/

Legend

@Oldis  Czy robisz przez połącz czy wyświetlaj na innym ekranie ? Czy masz taki  Windows 10 1903 18362.295 ?

Legend

@Oldis Chyba jest jakiś bug Windows 10 też nie mogę nawiązać połączenia TV UE40JU6740 i laptop Asus wcześnie nie było żadnego problemu na starszej serii. Jest widoczny TV ale nie może nawiązać połączenia.

Przechwytywanie.PNG

Apprentice

Dokładnie, mam tą wersję windowsa co podałeś.

Czyli rozumiem, że jest jakiś problem z windowsem? Jakiś pomysł? Downgrade?

Autorzy z największą liczbą like