Wsparcie

Open search

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnioski.

First Poster

Cześć 

Ma ktos ustawienia Obrazu do Q6FN ?

Obecnie ustawienia jakiebposiadam to 

dekoder od UPC 

Tryb obrazu: standard (16:9)

Tryb FILM

Podświetlenie 50

Jasność 0

Kontrast 50

Ostrość  5

Kolor 25

Odcień Z/C 0 

Czysty obraz cyfrowy - wył

Auto Motion - 10/5

Contrast Enhancer - niski

Loca Dimminng-niski

Gamma BT.1886  

HDR+ włączony 

Tonacja kolor CIEPŁA 1

Ustawienia przestrzeni AUTO

Ma ktoś ustawienia lub jest w stanie pomóc jak ustawic balans bieli? Moze ma ktos z was inne ustawieni które by dały lepszy obraz 

Apprentice

Ostateczne moje ustawienia po 3 miesiącach suwakowania TV 49MU6452 (matryca ADS) są takie;

- tryb naturalny

- podświetlenie 17

- jasność 0

- kontrast 55

- ostrość 55

- balans N/C  0

- kontrast enthacer niski

- automatyka jasności włączona, czysty obraz cyfrowy wyłączony, obraz kolorystyka standartowy,

płynność obrazu auto, balans bieli bez amian.

TV oglądam przy lampce w kolorze żółtym o mocy 25W (standartowa żarówka) umieszczonej za telewizorem.

Powoduje to że szarzyzna matrycy ADS (IPS) jest mniej widoczna. Na plus TV to brak bandingu i podobnych

"zjawisk" i dość równomierne podświetlenie. Próbowałem z trybem "film" tak bardzo zalecanym na forach, ale to

nie mój obraz. Lubię ostrość,kontrast,zbalansowane kolory a nie takie jak w trybie "ciepły 1" czy "ciepły2".

W trybie HDR bolą mnie oczy od jasności obrazu no i te "zażółcenie" "ciepłym2".

Uważam że fabryczny "naturalny" z drobnymi korektami jak powyżej jest jak najbardziej naturalny i tak zostawiłem.

Gdyby znalazł się na forum jakiś użytkownik 6452 lub 6472 z matrycą ADS (IPS) to chętnie wymienię doświadczenia.

A póki co zamykam temat.

Legend

@marcel2007Zobacz jak jest podświetlana matryca tutaj

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice
Ja nie mam zastrzeżeń do równomierności podświetlenia. Przetestowałem obrazami testowymi z you tube i jest OK.
W linku jest opisane podświetlenie direct. Ja mam krawędziowe,to trochę inna (gorsza?) bajka. Obraz jest jaki jest.Wychodzą niedoskonałości technologii LED w wydaniu IPS. Doczytałem że matryca ADS to ulepszona IPS produkowana przez chińską firmę BOE. Ja tego udoskonalenia nie widzę.Wręcz przeciwnie.Mając Philipsa 5008H z matrycą IPS osiągałem dużo lepsze rezultaty jakości obrazu. A TV był z 2013 roku (!). Cofamy się,niestety...
Apprentice

Małe ale jak istotne pytanie. W większości tv Led występuje zjawisko cloudingu, rozjaśnione rogi matrycy, a także w innych miejscach, jak już wiemy nie jest to wada tylko cechą tv Led  pytanie brzmi jak można nieco zniwelować owy defekt nie obniżając podświetlenia do granic prawie czarnego ekranu? Dziękuję z góry i serdecznie pozdrawiam. Marek 

Legend

@markenpl  Zobacz ten poradnik https://eu.community.samsung.com/t5/Sprzęt-Audiowizualny/TV-Samsung-65Q6FNA-2018-Najlepsze-proponowa...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like