Wsparcie

Open search

"OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wnioski.

Apprentice

Jeśli chodzi o ustawienia pod dekoder kablowy jak dla mnie kontrast trzeba zmniejszyć a ostrość zwiększyć wyłączając przy t ym wszystkie polepszacze.Hdr off i powinno być git.Jak coś mogę dać screeny z profesionalnej kalibracji😀😀😀😀

Superuser II
Superuser II

@Rafał81

Fajnie by było gdybyś napisał o dekoder jakiej kablówki chodzi i na jakim modelu telewizora to stosujesz. Czy sam dekoder ma mozliwość konfiguracji obrazu? Jeżeli tak, to jakie masz w nim wprowadzone ustawienia.

W przypadku tv napisałeś, że kontrast zmniejszyć a ostrość zwiększyć, ale do jakich wartości?

Takie informacje to podstawa i bywają przydatne dla innych użytkowników. Jeżeli więc to mozliwe, to uzupełnij swoją wypowiedź o te dodatkowe informacje.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dekoder Ultra Box z NC+ ustawiony na rozdzielczość 2160p i to wszystkie ustawienia dekodera.Obraz " film",naturalnie jasność jest zawsza ustawiona na zbyt dużą wartość(aby poprawnie skalibrować tv najlepiej to robić w warunkach zbliżonych do wieczornego seansu) ja mam ustawione jasność 0,podświetlenie 12,kontrast 55,ostrość 40,kolor 40 (to oczywiście zależy od was jak ustawicie balans bieli) Z/C na 50,tonacja Ciepły2,gamma BT.1886.Ustawienia używam na zakrzywionym tv UE65MU6272.Całą robote robią poprawne ustawienia balansu bieli które wprowadził mój znajomy fotograf.☺ Pozdrawiam

Explorer

Ale to chyba nie pod mecze i inne szybkie sceny ?

Explorer

Po wielu próbach stwierdzam, że jednak ten telewizor nie jest taki super. Jest ok jak ma się dobry sygnał (np. Netflix tu oglądam z HDR+). Bo przy kanałach z NC+ to już loteria, jeden kanał ładnie gra inny niekoniecznie. Więc w Polsce to zależy co kto ogląda (może w Korei mają lepszy sygnał).
Ustawiłem w czasie meczu i gdy był większy motion (10/5 lub 10/3) to obraz się ciął co jakiś czas na 1 sekundę. Gdy motion plus wyłączony to znowu smuży. Ostrość to tak jak w testach piszą dół ekranu ostry a góra czy dalsze tło już gorsze. Nadal nie widzę różnicy w ostrości czy to 20 czy 50 więc ustawiłem tak ok 25. Na filmach momentami efekt teatru (to chyba efekt motion plus tak ? czy redukcja szumów bo już nie wiem sam). Polepszacze włączone bo inaczej obraz mało ostry (redukcja szumów działa), dimming na niski i tak samo contrast enhancer też na niski. A podświetlanie min. na 12 by biel była biała a kolor nasycony (nie znam sie na gammie i balansie bieli i innych ustawieniach koloru. Z resztą film wieczorem to rzadko oglądam. Raczej w dzień lub wieczorem mecze ew. National Geo. czy dzieci w dzień oglądają bajki a takich ustawień w kalibracji nie podają. Wiem że będzie hejt ale nie mogę oglądać barw ciepły2, podświetlanie 0-6 czy ostrość 0-10. Telewizor ma grać barwą kolorów. Biały to biały a trawa zielona czy morze/niebo niebieskie a takie mroczne i brudne wszystko.
Więc tryb naturalny
podświetlanie 12-15
jasność 0
ostrość 25
kontrast 95-98
kolory 50
redukcja szumów włączona
local dimming niskie
contrast enhancer niskie
temperatura barw normalna.
Ja nie umiem tego ustawić bo tak jak mówię każdy kanał nadaje inaczej i sam już tracę cierpliwość by obraz był ostry soczysty a biel i czerń biała i czarna a ruch nie smużył i się nie zacinał. Już nie będę oddawał tego tv ale widzę że kwota 4 tyś na tv 4k to nadal za mało by było dobrze.

Superuser II
Superuser II
Ale to nie twoja wina, każdy ma takie problemy. Niestety z uwagi na różnorodność w szeroko pojętej jakości nadawanych materiałów, jako "oglądacze" musimy w tych ustawieniach iść na kompromisy.
Fachowcy (ci profesjonalni) w swoich kalibracjach odnoszą się najczęściej do filmów. Według nich dobrze skalibrowany telewizor ma prawidłowo (a dokładnie tak jak sobie to wyobrażał reżyser) odzwierciedlać klimat i scenerie w filmie. A to jak wiadomo, nijak się ma np. do dynamicznych scen w transmisjach sportowych. Czyli koło się zamyka i wracamy do punktu wyjścia.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Dokładnie. Trzeba ustawić dwa tryby (film/sport) i pogodzić się z tym że i nadawcy są różni (C+,HBO,Netflix/TVP, Polsat i C+/Eleven). Trzeba po prostu wybrać mniejsze zło, bo ciężko jest za kilka tyś znaleźć idealny telewizor. Walczyłem przez tydzień i teraz to wiem.

Apprentice

Witam!

Zakupiłem Samsung UE43NU7472 i przy graniu na konsoli PS4 oczy mnie bolą.

Gram i oglądam na monitorze  (iiyama X2483HSU-B2 - tryb tekst).

Moje zakresy to:

Podświetlanie 0-50
Jasność -5 do 5
Kontrast 0 - 50
Ostrość 0 - 20
Kolor 0 - 50
Czysty obraz cyfrowy (wył; niska, auto)
Auto Motion Plus ( redukcja drgań od 0 do 10)
Contrast Enhancer (niska, wysoko, wył; )
Gamma BT.1886 (od -3 do 3)

Explorer

Zwracam sie do wszystkich posiadaczy QE55Q7FNA z pytaniem odnosnie obrazu,tv posiadam od miesiaca.Kiedy patrze na film siedzac na kanapie centralnie na wprost, to obraz jest idealny czysty ,mowimy o obrazie 4K, natomiast przesuwajac sie w prawo czy lewo obraz robi sie jak za mglą,traci na kontrascie,obraz wyblakly.Druga sprawa to kolor twarzy jest rozowy, nienaturalny,czy u was tez tak sie dzieje.TV za 6tysi i chyba porazka. Mam samsunga z 2010r UE4C600 led full hd i takich problemow niemialem,moglem z boku patrzec i obraz byl super,nawet posiadal odrebna regulacje kontrastu koloru skory. W obecnym probowalem ustawien eksperckich poprzez zmniejszenie czerwonego i niebieskiego i nic,oprogramowanie aktualne,macie jakies sugestie, czy gotowe ustawienia obrazu, czy to wina matrycy?

Superuser II
Superuser II

@PitM Szkoda, że zanim założyłeś ten temat, nie przyjrzałeś się tematom już dostępnym na forum. Nie tworzyłbyś kolejnego tematu o tym samym. :(

Zajrzyj do tego wątku: "OPTYMALNE" ustawienia pozwalające uzyskać najlepszy obraz - nasze spostrzeżenia, podpowiedzi i wni... - poczytaj, ewentualnie dopisz się.

Autorzy z największą liczbą like