Wsparcie

Open search

Wyjście optyczne - trzaski z aplikacji Netflix/HBO

Highlighted
First Poster

Witam. Mam dziwny problem z moim TV Samsung ue50nu7472u. Używam konwertera cyfrowo-analogowego który jest podłączony do wyjścia optycznego w TV. Dźwięk z aplikacji Netflix i HBOGO to tylko głośne trzaski i szum. Natomiast YouTube odtwarza dźwięk poprawnie. Firmware telewizora jest aktualne, format wyjścia cyfrowego to PCM. W czym może być problem?

8 ODPOW. 8
Legend

@0891bf3cd9  Czy w TV masz taki firmware wer 1290 ? Czy próbowałeś, zmienia na inny format dźwięku niż PCM ?

First Poster

Tak firmware jest w wersji 1290.

Format dźwięku jest do wyboru tylko PCM, reszta jest wyszarzona.

Zapomniałem dodać że problemy jest tylko z wyjściem optycznym, przez wbudowane głośniki jest wszystko ok.

Legend

@0891bf3cd9  Czy zaglądałeś do specyfikacji tego konwertera cyfrowo-analogowego ? 

First Poster

Sprawdzę jego specyfikację, ale czy ma to znaczenie skoro YouTube odtwarza dźwięk poprawnie? Czy może netflix/hbo wymuszają inny format?

Legend

Nie ma, żadnego problemu jak masz połączony TV z Sounbarem czy amplitunerem po optyczynym. 

First Poster

Witam, mam to samo na TV Samsung i wzmacniaczu audio,. Gdy puszczam Netflixa i Nc+ przez wzmaka tylko trzaski słychać, a youtube gra normalnie. Dźwięk na TV wyjście na PCM. 

EwaK Moderator
Moderator

@RadiLU czyli to samo co wyżej :/ Jaki model TV i firmware?

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED