Wsparcie

Open search

Wolne działanie systemu

Explorer

Witam

Czy ktoś z państwa jest zadowolony z pracy systemu Tizen na telewizorach samsung? Dla mnie płynność działania, a raczej jej brak zaczyna irytować. Samo poruszanie się w opcjach telewizora woła o pomstę do nieba. Wszystko działa tak jak na 8 letnim smartfonie z 1 rdzeniowym procesorze i 512MB ramu. Ciągle coś przycina, 1-2 sekundowe zawiechy to normalka, a poruszanie się po sklepie to już wogóle żenada. To samo tyczy się np aplikacji HBO GO. Pytanie też kieruję do Samsunga. Nie możecie wydać jakiejś wersji Lite systemu Tizen? Z przyjemnością wybrałbym między jakością interfejsu a szybkością działania, a tak to ciągle czkawka.

Pozdrawiam

Mój telewizor to UE49M5572 jakby ktoś się pytał

5 ODPOW. 5
Superuser II
Superuser II
Nie wiem, którą wersję systemu masz na tv? Sprawdź, ostatnia dostępna to 1210.8.
Na moim QLEDzie mam tę samą i jest ok. Może warto wykonać na tv fabrykę?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Nie no system mam aktualny. Tylko wydaje mi się że wraz z kolejnymi aktualizacjami działa to wolniej. Fabryke zrobię ale wątpie że to coś da. Mi to wygląda na to jakby procesor był za mało wydajny lub zwyczajnie jest za mało ramu do obsługi tego systemu. Nie wiem też czy te telewiozry powinny być SMART TV skoro prostych aplikacji i samego interfejsu nie potrafią płynnie odtwarzać. Zwykły dongle czyli przystawka smart działa 100 razy szybciej.

Explorer

Nic Ci to nieda, też zauwarzyłem że z kaźdą aktualizacją zaczyna coraz bardziej mulić. Gdy we wrześniu 2017 wyjąłem mojego QLED-a z pudełka i podłączyłem tv to byłem pozytywnie zaskoczony działaniem systemu, teraz już niestety nie.

DamianK Moderator
Moderator

@gregorecki21 Mimo wszystko spróbowałbym wykonać reset telewizora.

Jeżeli to nie pomoże, konieczny będzie kontakt z infolinią celem przeprowadzenia zdalnej obsługi na telewizorze. 

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED