Wsparcie

Open search

Ustawienia obrazu ue55m6672

First Poster

Czy ktos wie jakie powiny byc ustawienia  w obrazie najlepsze?

6 ODPOW. 6
Highlighted
Pathfinder

Hej @toma71

W ustawieniach telewizora, czyli Menu>Obraz>Tryb obrazu masz możliwość wyboru 4 opcji Dynamiczny, Standardowy Naturalny oraz Film, są to predefiniowane ustawienia obrazu, które Samsung zaleca do oglądania telewizji, jeśli nie są one dla Ciebie wystarczające możesz wejść w Menu>Obraz>Ustawienia eksperckie i tam dowolnie pod siebie ustawić oglądany obraz.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Navigator

Witaj,

Jeżeli chcesz pobawić się w ustawianie obrazu, możesz skorzystać ze tablic/obrazów testowych ze strony www.burosch.de lub pokrewnych, tym bardziej że nie trzeba ich kopiować (ale można) na przenośne nośniki, tylko skorzystać z przeglądarki internetowej wbudowanej w TV. Ewentualnie wygogluj "obrazy testowe" a dr Google "podpowie"

Superuser II
Superuser II

A co jesli kolega bedzie miał ochotę aby były odzielne ustawienia obrazu dla poszczególnych źródeł? Wtedy metoda z obrazami kotrolnymi i planszami jest bezużyteczna.

Mała podpowiedź z mojej strony. Obraz najlepiej ustawić metodą "prób i błędów". Trzeba trzymać się tylko tej starej zasady, że obraz ustawiamy gdy program nadawany jest na zywo ze studia. A parametry obrazu ustawiamy tak aby kolr skóry twarzy był jak najbardziej zbliżony do naturalnego. Rozmycia, ostrość inne parametry niezwiązane z kolorystyką ustawiamy według własnych upodobań.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Navigator

Witam,

Chciałem pomóc, a tu Kolega wyskakuje z ustawieniami dla różnych źródeł. Tablice i obrazy testowe mają tylko pomóc w ustawieniach, ale jak najbardziej własne odczucia sa tu najważniejsze. Nie wyszukujcie problemów z ustawieniami dla różnych źródeł bo  chyba nie da się tego zrobić, gdyż TV jest ostatnim elementem do którego podpinamy różne sprzęty.

Superuser II
Superuser II
Dlaczego nie ustawiać parametrów dla różnych źródeł. Przecież inne parametry obrazu dostajemy w sygnale naziemnym, tunerze satelitarnym, konsoli do gier i aplikacjach. Jak najbardziej warto ustawić obraz dla poszczególnych źródeł, aby mieć komfort oglądania.
No chyba że opisywany tu model w ustawieniach obrazu nie ma opcji "bieżące źródło".

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
New Member

Sprawdź w teście na HDTVPolska https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/ podają tam podstawowe ustawienia żeby obraz wyglądał oryginalnie. Też polecają kalibrację, masz tam info w teście. Ogólnie polecam ten poratl.

Autorzy z największą liczbą like