Wsparcie

Open search

Ue49ku6670 soft 1231.1 błąd podczas ponownego włączania

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Po aktualizacji softu do wersji 1231.1 tv ue49ku6670 notorycznie resetuje się. Zamiast przejść do trybu czuwania po wyłączeniu i płynnie się uruchomić to po ponownym włączeniu uruchamia się bardzo długo - ładuje wszystko od zera i obraz się zacina. Przed aktualizacją tego nie było. Czy problem jest powszechny czy to wina mojego egzemplarza? 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Apprentice

Okazało się, że wszystkiemu winny jest dekoder cyfrowego polsatu model hd6000. Po jego odłączeniu problem nie występuje. 

7 ODPOW. 7
Hotshot

@Adrian95,  Odłącz telewizor z prądu na 10 minut i sprwadż czy problem ustąpi.

Jeżeli, to nie pomoże, to przywróć telewizor do ustawień fabrycznych:

reset.JPG

Jaką metodą zainstalowałeś aktualizację ?

Apprentice

Samo się zaktualizowało jakoś w listopadzie. Próbowałem zresetować całość do ustawień fabrycznych, ale to nic nie pomogło. Od tamtej pory czekam aż wyjdzie jakaś kolejna aktualizacja, ale nic z tego. Problem dotyczy tylko samego ponownego uruchomienia, bo po załadowaniu całego systemu wszystko działa normalnie. Wygląda mi to na błąd w oprogramowaniu. Czy istnieje możliwość ponownej instalacji?

Hotshot

@Adrian95, W takim razie musisz czekać na kolejną aktualizację lub udać się do serwisu. Nie ma możliwości ponownej instalacji tego samego opgramowania.

GrandMaster

@Adrian95  Jak się domyślam do tego modelu już zakończyło sie wsparcie po stronie Samsunga. Jak masz go jeszcze na gwarancji pozostaje Ci kontakt z infolinią Samsung tel 22 607 93 33.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Okazało się, że wszystkiemu winny jest dekoder cyfrowego polsatu model hd6000. Po jego odłączeniu problem nie występuje. 

Hotshot

@Adrian95, A wcześniej przed aktualizacją oprogramowania telewizora też miałeś podłączny ten dekoder i nie było problemu ?

Apprentice

Tego problemu nie było, ale istniał inny. Dekoder czasem lubił się zawieszać.

Autorzy z największą liczbą like