Wsparcie

Open search

UE60KS7000 problemy z dźwiękiem?

Highlighted
ROZWIĄZANE
Explorer

Posiadam telewizor od kilku miesięcy. Od jakiegoś czasu po wyłączeniu go po upływie 15-20 sekund słychać charakterystyczny dźwięk. Coś jakby otwarcie zakorkowanej butelki Spotkał siebktoś z czymś podobnym? Wydaje mi się że "pyka" coraz głośniej...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Pathfinder

Hej @rabusiak

Z tego co opisujesz może to być tzw. kurczenie/rozszerzanie materiału, czyli obudowa jest wykonana z tworzywa, które pod wpływem ciepła i ostudzania "po wyłączeniu" się kurczy i słychać charakterystyczny dźwięk pękania, czy tak jak to opisałeś "wystrzał korka". I jeśli to jest tego typu odgłos to jest to normalne zwłaszcza w okresie letnim.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
3 ODPOW. 3
Voyager

A trwa to potem ciągle podczas odtwarzania materiału z tv? i na każdym źródle sygnału?

Explorer

Nie, problem występuje tylko po wyłączeniu urządzenia. Pyknie całkiem głośno raz, czasami dwa razy. Telewizor głównie pracuje na wbudowanych głośnikach, ale jak czasami siedzę w słuchawkach Bluetooth to tez po wyłączeniu ma czkawkę

Pathfinder

Hej @rabusiak

Z tego co opisujesz może to być tzw. kurczenie/rozszerzanie materiału, czyli obudowa jest wykonana z tworzywa, które pod wpływem ciepła i ostudzania "po wyłączeniu" się kurczy i słychać charakterystyczny dźwięk pękania, czy tak jak to opisałeś "wystrzał korka". I jeśli to jest tego typu odgłos to jest to normalne zwłaszcza w okresie letnim.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
Autorzy z największą liczbą like