Wsparcie

Open search

UE55NU7640 problem z wyjsciem optyczym audio

First Poster

Witam,

Mam problem z powyższym modelem telewizora. Podłączyłem głośniki 5.1 firmy trust, niestety brak dźwięku w ogóle. Próbowałem zrestartowac ustawienia telewizora, ale nic nie pomogło. Telewizor został zakupiony 2 dni temu. Z góry dziękuję za pomoc.

9 ODPOW. 9
Legend

@Szymon6  Czy masz najnowszy firmware w TV wer 1202.3  ? ale TV nie jest  na Polski rynek 

https://www.samsung.com/nl/support/model/UE55NU7640SXXN/

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

@vdsl2 Tak posiadam najnowszy firmware. Telewizor został zakupiony w Holandii. 

Legend

@Szymon6Czy zmieniałeś z pilota źródło  na optyczny w głośnikach ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

@vdsl2 Dokładnie taki model głośników. Tak zmieniłem. Głośniki na pewno działają, podłączyłem do laptopa żeby sprawdzić.

Legend

@Szymon6  Podaj dokładny model głośników ? Bo te Trust GXT 658 Tytan 5.1 nie mają optycznego.

First Poster
@vdsl2 To jest dokładnie ten model. Chodzi o zwykle wejście jack. Nie znam się za bardzo na tym czy jest jakaś różnica między jackiem, a optycznym.
Legend

Potrzebujesz ADAPTER GNIAZDO JACK na OPTYCZNY żeby działo lub Konwerter optyczny coaxial na 2x RCA Jack

First Poster
@vdsl2 Dziękuję, spróbuje z tym konwerterem, mam nadzieję że zadziała.
Legend

@Szymon6  Czy udało się rozwiązać problem ?

Autorzy z największą liczbą like