Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

UE55NU7472 i Netfix - jak ustawić bo gubię klatki. Scina obraz.

(Temat utworzony: 10-04-2019 03:15 PM)
502 Wyświetlenia
vayha
Apprentice
Opcje

Zakupłem kilka dni temu 55NU7472 i włączyłem Netfixa. Niestety mam wrażenie że w filmach przy dużym ruchu na ekranie,  tv zachowuje się tak jakby delikatnie gubił, ścinał klatki. Nie sądzę żeby to było łączę - nie mam buforowania. Nie sądzę też żeby to był sam Netfix. 

Denerwuje mnie niesamowicie taka sztuczna płynność ekranu w statycznych scenach i takie ścinki kiedy akcja staje się bardzo szybka. Mam wrażenie jakby szybko przesuwające się postacie czy przedmioty po prostu znikały i pojawiały się w innym miejscu. Gdybym miał opisać ten efekt to porównałbym go do wymagajacej gry ze słabą kartą graficzną. 

Myślałem że po zakupie nienajgorszego telwizora i platformie cyfrowej taka rzecz nie będzie miała miejsca. Co to za dziadostwo? 

0 Like
5 Odpowiedzi
MagdaB
Expert
Opcje

Cześć @vayha :smiling-face:
Spróbuj wyłączyć opcję " Ustawienia Auto Motion Plus". Poniżej podaję ścieżkę dostępu:
Ustawienia -> Obraz -> Ustawienia Eksperckie - Ustawienia Auto Motion Plus.

Daj znać, czy pomogło.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@vayha  Proponuje skorzystać z tego pradnika Najlepsze proponowane ustawienia

0 Like
vayha
Apprentice
Opcje

@  ustawiłem to na wartość 1 (Auto Motion Plus). Reszta wyłączona poza obraz czysty cyfrowo - bo tak wydaje mi się najlepiej. Jestem w miarę zadowolony (ale i tak najlepiej wyglądają materiały, które mają 60 klatek). Obraz jest zbliżony do tego kinowego teraz. Nie jest to idealne ale już mnie tak nie denerwuje jak na początku i mogę skupić się na treści a nie na wyglądzie obrazu. Ogólnie jednak nadal jest pewien niedosyt z tym związany. Wolałbym nawet gorszą jakość ale z wysoką pełynnością obrazu. Nie wiem.. czy wiedząc teraz to wszystko co wiem - nie wybrałbym innego telewizora - innego producenta lub modelu 100 -120 hz. Po obniżeniu wartości Auto Motion Plus czuję coś w rodzaju migotania ekranu ale mam wrażenie że "przybyło" klatek... Niestety nie jest to dokładnie to czego oczekiwałem. Muszę to wszystko jeszcze potestować. Zastanawiam się również czy może zbyt pochopnie podszczedłem do tego że nie jest to wina Netfixa. Być może bitrate jest niski i stąd w szybkich scenach tych klatek po prostu brakuje  - mimo że to HD/UHD

0 Like
vayha
Apprentice
Opcje

@Doszedłem do bardzo podobnych ustawień. Mam tylko włączony obraz czysty cyfrowo bo mam wrażenie że opcja ta redukuje ścinki klatek. Poza tym ustawienia te ktoś podał dla QLEDA - co chyba ma mniejszy sens dla VA z 1800 PQI

0 Like
Rozwiązanie
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @vayha ,

 

Jeżeli bitrate jest niski może być problem z płynnością obrazu. Opcja obraz czysty cyfrowo powinna pomóc.

0 Like