Wsparcie

Open search

UE55NU7023 optymalne ustawienia obrazu, aby uzyskać najlepszy obraz

Apprentice

Witam, poszukuję najlepszych ustawień obrazu do powyższego modelu TV, ponieważ na starszym telewizorze jakość obrazu była o wiele lepsza (SONY BRAVIA 32"), słaba jakość pojawia się przeważnie na kanałach telewizji naziemnej, nawet HD. Wiem, że istnieje juz temat dotyczący optymalizacji jakości obrazu, jednak podane ustawienia nie są dopasowane do posiadanego przeze mnie modelu. 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

9 ODPOW. 9
Expert

Cześć @Mateuszp 

Ustawienia obrazu telewizora, jest indywidualną kwestią. Każdy użytkownik ma możliwość dostosowania obrazu pod swoje preferencje. Jeśli obawiasz się o słabą jakośc na swoim urządzeniu podczas oglądania telewizji naziemnej, zalecam w pierwszej kolejnośći sprawdzenie jakości sygnału. Z łatwością sprawdzisz tą informację uruchomiając Ustawienia->Pomoc Techniczna->Diagnostyka->Informacja o sygnale. Jeśli w ciągu dalszym będziesz odczuwać dyskomfort podczas oglądania telewizji, skontaktuj się z Infolinią w celu wykonania diagnostyki pod numerem 801-172-867.

Daj znać oczywiście o postępach.

Apprentice

@DariaT 

Co do jakości sygnału to na połowie kanałów głównie kanały TVP jakość wynosi od 80-100%, natomiast reszta mniej więcej 30%. Jednak co do siły sygnału to odpowiednio 80% i 26%. 

Legend

@Mateuszp  Czy antenę masz zbiorczą czy indywidualną ? 

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

@vdsl2 antena indywidualna zewnętrzna

Legend

@Mateuszp  Pozostaje ustawienie odpowiednio anteny też warto przejrzeć instalacje.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

@vdsl2 od anteny wychodzi kabel r. 5 do rozdzielacza, a od rozdzielacza kabel r. 6 czy to może mieć znaczenie? 

Legend

@Mateuszp  Takie problemy są przez rozdzielacz ale kabel też może być uszkodzony lub brak dobrej masy.

Apprentice

Zmienilem ustawienie anteny i jest lepiej, a co do ustawień parametrów obrazu, jakie wartości ustawić, chodzi mi o kontrast, podświetlenie, jasność itd. Próbowałem je sam ustawić, ale zbyt dobrze mi to nie wyszło, pomarańczowe postacie, mało naturalne kolory, jeśli się ktoś orientuje to proszę o pomoc. 😉

Highlighted
Expert

@Mateuszp  Próbowałeś może zresetować ustawienia obrazu ? Jeśli masz możliwość załącz zdjęcia efektu który cię drażni.

Po zapoznaniu się ze zdjęciami będzie mi znacznie łatwiej nakierować Cie co może być nie tak.

Autorzy z największą liczbą like