Wsparcie

Open search

Tv nie odbiera sygnału SAT

First Poster

 Tuner SAT  TV SAMSUNG model UE40MU6442 dziwnie się zachowuje pod względem odbioru sygnału SAT : już dwa razy całkowicie zniknąl sygnał ( 0 kanałów) . Antena SAT jest OK , bo sprawdziłem odbiór na dekoderze SAT. Raz ,po kilku dniach, wrócił sygnał , A za drugim razem ,dopiero jak wyłączyłem z prądu włączony telewizor , wszystko wróciło do normy. Czy ktoś potrafi rozwiązać tę "zagadkę" ? Będę niezmiernie wdzięczny.

3 ODPOW. 3
Pathfinder

Hej @fredko24

 

Czy sprawdzałeś jaką siłę sygnau wskazuje telewzior jak odbiera kanały. 

Choć dziwne jest to że pomaga soft reset odbironika - czyli odłaczenie od zasilania. Ten objaw może wskazywać, że warto wykonać pełen reset odbiornika. Sądzę, że warto umówić się z infolinią na usługę sprawdzenia zdalnego odbiornika i reset płyty głównej. 

First Poster

Dzięki KarolW za sugestie. Aktualnie TV odbiera przez swój tuner sygnały SAT. Jeżeli znów zniknie jak poprzednio wtedy poproszę usługę zdalnego sterowania odbiornikiem o pomoc. Przypominam Ci tylko że podczas tej sytuacji kiedy była ta usterka, sprawdzałem sygnał z anteny za pomocą miernika wychyłowego i był normalny. Na dekoderze SAT tez był sygnał. Moim zdaniem ten satelitarny tuner telewizyjny  może być słabo dopracowany . 

Pathfinder
Hej @fredko24

Może być inny niż zastosowany w dekoderze. O innej, mówiąc w uproszczeniu, czułości. Dekoder może jakoś dodatkowo wzmacniać sygnał.
Jakie parametry wskazuje zazwyczaj odbiornik tv w informacji o sygnale.
Autorzy z największą liczbą like