Wsparcie

Open search

Telewizor nie może połączyć się z internetem

First Poster

Witam,

W tym tygodniu zakupiłem telewior  SAMSUNG Model: UE40K5572SU. Na chwilę obecną każda próba połaczenia się z siecią WiFi nie dochodzi do skutku(Telewizor widzi sieć, ale nie może się z nią połączyć). Próbowałem rozwiązać problem poprzez przywrócenie ustawień fabrycznych - niestety nie przyniosło to żadnego rezultatu. Ponadto w pierwszy dzień użytkowania łączył się on bez problemu z siecią. Proszę o jakieś sugestie jak rozwiązac ten problem

Pozdrawiam

44 ODPOW. 44
Apprentice

Witam.

Spróbuj odłączyć od sieci wszystkie  urządzenia, a następnie na nowo skonfiguruj połączenie telewizora z siecią WiFi. Jeżeli w takim układzie sieć zadziała to prawdopodobnie wystąpił konflikt adresów IP. 

Mam nadzieję że pomoże. 

Observer

Witam, czy problem został rozwiazany?

Od jakiegoś czasu mam problemy z podłaczeniem przez router do internetu TV Samsung 50JU....

strasznie kiesko to wygląda TV albo podłącza się i muli, albo wyświetla bład MAC, albo po prostu nie łaczy się z routerem mimo ustawionego adresu IP i hostname na routerze

Spędziłem już nad tym tyle czasu,że powinni mi sapłacić Ci z Samsunga....

Superuser II
Superuser II

A próbowałeś połączyć przez inny punkt dostępowy, np. stworzony na telefonie komórkowym? To pozwoli na eliminację błędów z połączeniem po stronie TV.

Dodatkowo sprawdź aktualność oprogramowanie w tv, ale z tą dostępną na stronie wsparcia twojego modelu. Gdy masz starszą uaktualnij.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
First Poster

Witam,

też mam taki problem, że telewizor nie łączy się z internetem od 2 dni..... próbowałem zmienić sieć, zmienić punkt dostępu zresetować ustawienia smart i niestety nic nie pomogło. . . proszę więc o pomoc ;( 

Legend

@shabiniakA jaki dokładny model TV i tez marka/model routera ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

cześć,

jeżeli chodzi o router to tl-wr845N TP LINK

a telewizor  UE49K5600

Legend

@shabiniakCzy firmware w TV masz taki  wer 1231 a jeśli chodzi o router to jak masz ustawionie kanał na automatyczny czy ręczny na przykład 6 lu 11 ? Coś ta marka TP-link słabo wspiera swoje sprzęty i trzeba wgrać nie oficjalny soft.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster
firmware w tv 1231.

a w TP LINKU nic nie zmieniałem - chodziło normalnie, telefony, konsola wszystko chodzi.
Legend

@shabiniakA są widoczne jakieś sieci WIFI przez TV ?

Autorzy z największą liczbą like