Wsparcie

Open search

Telewizor Samsung UE46ES8000 i soundbar HW-K650

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam
Chciałbym podłączyć urządzenia jak w temacie. Najlepiej bezprzewodowo przez bluetooth ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy przy takim połączeniu stracę na jakości dźwięku. Czy lepszą opcją będzie HDMI(ARC) czy może kabel optyczny?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Pathfinder

Według specyfikacji urządzeń nie ma ograniczeń, co do odtwarzania dźwięku przestrzennego na soundbarze, sam sprawdziłem jak to działa przy filmie z dźwiękiem 5.1 soundbar powoduje uprzestrzennienie dźwięku w porównaniu zwykłego stereo przy połączeniu przez TV Sound Connect.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
3 ODPOW. 3
Highlighted
Pathfinder

Hej @Klak

Połączenie przez Blutooth jak i połączenie kablowe czy HDMI(ARC) lub optyczny to połączenia cyfrowe wiec, jakość będzie podobna, lecz jeśli w pobliżu TV masz urządzenia, które emitują sygnał radiowy np. Router WIFI to może nastąpić zakłócenie sygnału BT. Zakłócenie sygnału BT może następować, jeśli odległość między TV a Soundbarem jest za duża, czyli więcej niż 5 metrów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij kudo!
First Poster

Dziękuję za odpowiedź.

A jak wygląda kwestia dekodowania DTS przez Bluetooth? Wydaje mi się, że otrzymamy tylko stereo.

Pathfinder

Według specyfikacji urządzeń nie ma ograniczeń, co do odtwarzania dźwięku przestrzennego na soundbarze, sam sprawdziłem jak to działa przy filmie z dźwiękiem 5.1 soundbar powoduje uprzestrzennienie dźwięku w porównaniu zwykłego stereo przy połączeniu przez TV Sound Connect.

Autorzy z największą liczbą like